Dzień Animatora Kultury i Sportu 2017

W dniu 02 grudnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Ligocie Polskiej odbył się Dzień Animatora Kultury i Sportu.

Impreza połączona była z obchodami jubileuszów pięciu zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury Oleśnica. Na scenie zaprezentowały się zespoły: „Wianki” ze Wszechświętego, „Pokolenia” z Ligoty Małej oraz kabaret „Smolniacy” ze Smolnej, które w tym roku świętowały swoje 20 –lecie działalności artystycznej. Wystąpiły również młodsze stażem zespoły: „Ligocianie” z Ligoty Wielkiej (obchodzący 15- lecie) i „Wyszogrodzianie” z Wyszogrodu, którzy na scenie prezentują się już od 10 lat. Przed każdym występem emitowane były krótkie filmy lub prezentacje (przygotowane przez Piotra Michałowskiego i Monikę Małobęcką z GOK Oleśnica), dotyczące wieloletniej działalności każdego z zespołów. Po występach artystycznych, wszyscy goście odśpiewali gromkie „Sto lat” dla świętujących swoje jubileusze zespołów. Ideą tego święta jest wyrażenie wdzięczności dla wszystkich tych, którzy na co dzień wspierali działalność sportowo - kulturalną w Gminie Oleśnica w 2017 roku i tym wszystkim Dyrektor GOK Oleśnica Dorota Bartczak, w asyście Zastępcy Przewodniczącego Komisji Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego, Radnego Gminy Oleśnica,Ryszarda Hungiera, wręczyła specjalne podziękowania.
Pragniemy serdecznie raz jeszcze podziękować wszystkim tym, którzy współpracują z nami na co dzień, a w szczególności Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Boguszycach i Centrum Rękodzieła we Wszechświętem, które pomogły w przygotowaniu poczęstunku i dekorowaniu sali. Wszystkim Jubilatom zaś życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się TUTAJ