Turnieje o puchar „Świątecznego Karpia”

  W sobotę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono turniej halowej piłki nożnej seniorów.

  Do rywalizacji o puchar "Świątecznego Karpia" zgłosiło się 8 drużyn z gminy Oleśnica, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym” i dostarczyły wszystkim zgromadzonym bardzo dużo emocji i co najważniejsze sporo bramek. Po zakończeniu meczy w grupach do fazy pucharowej awansowały drużyny z Świerznej, Gręboszyc, Wszechświętego i Smolnej. Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i również nie brakowało w nich dużo emocji. W pierwszym półfinale zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Wszechświętego pokonując drużynę Świerznej 2:1. Do wyłonienia zwycięzcy w drugim półfinale pomiędzy drużynami Smolnej i Gręboszyc potrzebne były rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy z Smolnej wygrywając w nich 3:2, a w regulaminowym czasie gry drużyny zremisowały 2:2. W małym finale pomiędzy drużynami Gręboszyc i Świerznej zwycięstwo i trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Gręboszyc kończąc swój mecz wynikiem 2:1. W meczu finałowym w którym spotkały się drużyny Smolnej i Wszechświętego lepsza okazała się drużyna z Wszechświetego wygrywając 4:0,a tym samym cały turniej.

 
  Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami,a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie p.Piotr Całkosiński oraz p.Mieczysław Głowaczewski. 

 

  Niedziela w gminnej sali sportowej w Oleśnicy zdominowana została  przez turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

  W świątecznej rywalizacji kobiet wystartowały 3 drużyny. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami stały na wysokim poziomie i po wyrównanych meczach najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Nieciszowa wygrywając wszystkie swoje mecze. Tuż za nimi uplasowała się reprezentacja pań z Oleśnicy, a ostatnie miejsce na podium wywalczyła drużyna z Sokołowic.
 
  W turnieju mężczyzn wystartowało 9 drużyn, które swoją rywalizację rozpoczęli od meczy w trzech grupach. Z emocjonujących i wyrównanych rozgrywek grupowych do finałowych zmagań awansowały drużyny z Cieśli, Poniatowic oraz TKKF Relax Oleśnica. Mecze finałowe podobnie jak mecze grupowe rozegrano systemem „każdy z każdym”. Finałową rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Cieśli pokonują Poniatowice i TKKF Relax Oleśnica 2:1 w setach. Miejsce drugie wywalczyła drużyna z Oleśnicy pokonując w bezpośrednim pojedynku reprezentację Poniatowic 2:0.

 

  Zwycięskie drużyny w obu turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami,a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie p.Aleksander Chrzanowski, p.Jan Barański, p.Stanisław Koziara oraz p.Stanisław Krawczykowski.

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.                                                                    

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.