Finał piłki siatkowej mężczyzn

   W niedzielę 18 lutego w gminnej hali sportowej w Oleśnicy siatkarze zakończyli rywalizację grupową i poznaliśmy drużyny, które wywalczyły awans do ścisłego finału.


  W całych rozgrywkach w piłce siatkowej mężczyzn rywalizowały drużyny z Poniatowic, Zarzyska, Dziadowej Kłody, Wszechświętego, Cieśli, Gręboszyc, Świerznej oraz Nieciszowa.
Drużyny swoje mecze systemem „każdy z każdym” rozgrywały w gminnych salach sportowych w Sokołowicach, Ligocie Polskiej, Wszechświętem, a ostatnie mecze w Oleśnicy. Do finałowej rywalizacji o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica awansowały drużyny Cieśli, Poniatowic, Gręboszyc oraz reprezentacja Świerznej. Rywalizacja pomiędzy najlepszymi drużynami z naszej gminy stała na wysokim poziomie i dostarczyła wszystkim zgromadzonym wiele emocji. Po rozegraniu wszystkich meczy zwycięzcą całych rozgrywek została drużyna Cieśli, która w meczu finałowym pokonała reprezentację Poniatowic. Najniższe miejsce na podium wywalczyła drużyna z Świerznej, a tuż za nimi Gręboszyce. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Sylwester Lisiecki, Jarosław Kupski, Łukasz Bojanowski, Krzysztof Ryng, Mateusz Płaneta, Dominik Krakowiak oraz Adrian  Piątkowski.                          
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju finałowego czuwali sędziowie p.Aleksander Chrzanowski i p.Jan Barański.

Wyniki półfinałów i finałów:

Cieśle - Świerzna 2 : 1                                                                                    
Gręboszyce - Poniatowice  0 : 2                                                                                

Mecz o III miejsce: Gręboszyce - Świerzna 1 : 2                                                                                    
Finał: Cieśle - Poniatowice 2 : 1        

 
  Dla najlepszych drużyn puchary i nagrody wręczali wójt gminy Oleśnica p.Marcin Kasina, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica p.Dorota Bartczak, przewodniczący rady gminy p.Tadeusz Kunaj oraz przewodniczący komisji Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego p.Tadeusz Andreasik.

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ. 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.