XXI Przegląd Zwyczajów i Obrzędów Wiosennych i Wielkanocnych Kogutek

W niedzielę 18.03.2018  r. w świetlicy wiejskiej we Wszechświętem odbył się „Kogutek”, czyli Przegląd Obrzędów i Zwyczajów Wiosennych i Wielkanocnych.

Podczas przeglądu zorganizowano warsztaty, kiermasz wielkanocny, a także występy grup artystycznych.  Na licznie przybyłych gości czekał także poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom - Pracowni Artystycznej „Ostoja Sztuki”, Mydlarni „Kamea”, KGW w Poniatowicach, a także rękodzielnikom z Piszkawy, Ligoty Polskiej i Wszechświętego za przygotowanie  i poprowadzenie warsztatów oraz KGW w Boguszycach i zespołowi „Wianki” ze Wszechświętego za przygotowanie poczęstunku.

Tematyka repertuarów nawiązywała przede wszystkim do wiosennych motywów ludowych oraz symboli i obrzędów, towarzyszących najstarszym świętom, obchodzonym w naszym kraju.
Przegląd otworzył Wójt Gminy Oleśnica, Marcin Kasina.
Na scenie zaprezentowało się 18 zespołów i grup teatralnych:

1. Grupa pantomimiczna „Ligotki” z Ligoty Polskiej
2. „Wesołe Dzieciaki” ze Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy
3. Zespół świetlicowy z SP6 w Oleśnicy
4. „Sokoły” z SP w Sokołowicach
5. „Świtezianie” z Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Jelczu Laskowicach
6. Zespół „Pokolenia” z Ligoty Małej
7. Kabaret „Polip” z Poniatowic
8. Zespół „Wianki” ze Wszechświętego
9. Teatrzyk „Retro” z Ostrowiny
10. Zespół „Akord” z Ostrowiny
11. Zespół „Zazula” z Poniatowic
12. Zespół ‘Ligocianie” z Ligoty Wielkiej
13. Zespół „Rzędowianie” z Boguszyc Osiedla
14. Zespół „Karolinki” z Bystrego
15. Zespół „Boguszyczanie” z Boguszyc
16. Zespół „Krzeczyniacy” z Krzeczyna
17. Zespół „Wyszogrodzianie” z Wyszogrodu
18. Zespół „Jarzębina” z Sokołowic

Każda występująca grupa została uhonorowana pamiątkowym dyplomem, a także nagrodą pieniężną, która zostanie przeznaczona na potrzeby artystyczne zespołów.

Więcej zdjęć możecie zobaczyć TUTAJ