Projekt „No2War / NIE dla wojny” w Gminie Oleśnica - zaproszenie

GOK Oleśnica jest realizatorem międzynarodowego projektu partnerskiego "NO2WAR", dofinansowanego przez program "Europa dla Obywateli" Unii Europejskiej.

Zapraszamy mieszkańców na otwarte spotkanie w ramach międzynarodowego projektu „No2War” /”NIE dla wojny” do Izby Pamięci Gminy Oleśnica, które odbędzie się środę 09.05.2018 o godz. 16:00.

 

W programie Zwiedzanie Izby Pamięci , spotkanie z mieszkańcami gminy, prezentacja "Indywidualne narracje na temat II wojny światowej i totalitaryzmów”

 

Projekt "NO2WAR" jest realizowany w partnerstwie Niemiec, Węgier, Grecji i Polski. Jego głównym celem jest przesłanie pokojowe i uwrażliwianie obywateli krajów partnerskich na okrucieństwa wojen i totalitaryzmów, jakie terroryzowały Europę w XX wieku. Polskim wątkiem w projekcie jest zaznaczenie w działaniach "100 rocznicy odzyskania Niepodległości", przypadającej w 2018 roku. W tym celu w spotkaniu weźmie udział również młodzież szkolna z gminy Oleśnica, Przedstawiciele Samorządu Lokalnego, Media, etc. 

 

Finał projektu odbędzie się jesienią 2018 roku w Budapeszcie. GOK Oleśnica przygotowuje w ramach projektu filmy z udziałem seniorów i młodego pokolenia z wypowiedziami nt. „Niepodległości”, „Wolności”, „Wojny”.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.