Podsumowanie sezonu piłkarskiego seniorów 2017/2018.

Finałowe rozstrzygnięcia mistrzostwa gminy Oleśnica w piłce nożnej seniorów w sezonie 2017/2018.

W ubiegłą niedzielę przeprowadzono ostatnie w tym sezonie mecze piłki nożnej seniorów o mistrzostwo gminy Oleśnica. Podobnie jak w latach ubiegłych, zmagania o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica rozstrzygnięto dopiero podczas ostatniej kolejki, a korespondencyjny pojedynek o miejsce na podium w obecnym sezonie toczyły reprezentacje Ligoty Polskiej, Boguszyc Os., Nieciszowa i Dąbrowy. Po ostatnim gwizdku sędziego w sezonie to drużyna z Ligoty Polskiej mogła cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrza rozgrywek gminnych w piłce nożnej seniorów w sezonie 2017/2018.
Zawodnicy z Ligoty Polskiej w ostatnim meczu pewnie pokonali zdekompletowaną drużynę Dąbrowy i nie dali szans rywalom na przeskoczenie ich w tabeli. Walcząca do końca o tytuł mistrza całych rozgrywek reprezentacja z Boguszyc Os. swój mecz rozstrzygnęła na swoją korzyść pokonując rywali z Smardzowa 3:0 i ostatecznie zajmując drugie miejsce. Ubiegłoroczni zwycięzcy wygrali swój ostatni mecz pokonując drużynę Zarzyska 6:3 i tym samym zajęli trzecie miejsce na podium.

Po zakończonych zmaganiach sportowych odbyło się wspólne podsumowanie minionego sezonu przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, komisję Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego oraz przez drużynę Smardzowa prowadzoną przez p.Adriana Obiegły wraz z radą sołecką Smardzowa.
W pierwszej kolejności wyróżnieni zostali sędziowie, prowadzący całe rozgrywki, czyli panowie: Piotr Całkosiński, Mieczysław Głowaczewski, Jerzy Maksymczak, Krzysztof Ofton, oraz Czesław Szczepaniak. Następnie wyróżniona została drużyna Boguszyc, której w tym roku przyznana została nagroda „Fair Play” za czystą grę i ducha zdrowej rywalizacji. Po wspólnych, pamiątkowych zdjęciach oraz wręczeniu statuetek, wręczono medale dla trzech najlepszych drużyn oraz przechodni „Puchar Wójta” gminy Oleśnica dla zwycięskiej drużyny Ligoty Polskiej prowadzonej przez pana Krzysztofa Kłysa.
Na zakończenie nagrodzono najlepszego strzelca rozgrywek. W tym sezonie statuetka dla „snajpera” sezonu powędrowała do napastnika drużyny Dąbrowy Huberta Wesołowskiego, który w całych rozgrywkach popisał się zdobyczą 25 bramek.

Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowane puchary,medale i statuetki wręczali:wójt gminy Oleśnica p.Marcin Kasina, przewodniczący rady gminy Oleśnica p.Tadeusz Kunaj oraz komisja Kultury, Rekreacji, Sportu, Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego w składzie przewodniczący p.Tadeusz Andreasik, zastępca p.Ryszard Hungier oraz p.Grzegorz Klat.

Wyniki XVIII kolejki:
1.Bogusławice - Cieśle 1:4
2.Smardzów - Boguszyce Os. 0:3
3.Zarzysko - Nieciszów 3:6
4.Boguszyce - Wabienice 1:0
5.Dąbrowa - Ligota Polska 0:7

Drużyna M. Pkt. Bramki
1.Ligota Polska 17 38 66:21
2.Boguszyce Osiedle 17 37 98:34
3.Nieciszów 17 35 76:35
4.Dąbrowa 17 30 79:38
5.Cieśle 17 28 75:46
6.Wabienice 17 26 74:52
7.Zarzysko 17 17 37:82
8.Smardzów 17 12 36:76
9.Boguszyce 17 9 37:146
10.Bogusławice 9 3 14:59
Drużyna Bogusławic dołączyła do rozgrywek w rundzie wiosennej.

Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.