Sukces zespołu "Rzędowianie" z Boguszyc Osiedla

Ten działający w Gminie Oleśnica od prawie trzech lat zespół, brał udział 10 czerwca 2018 roku w VI Przegląd Zespołów Ludowych „Biskupicki Złoty Kłos” w Biskupicach Oławskich.

Organizatorem Przeglądu było Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. W tegorocznej edycji Przeglądu udział wzięły 24 zespoły z całego Dolnego Śląska, które swój dorobek artystyczny zespoły prezentowały w 3 kategoriach: wokalnej, dziecięco-młodzieżowej i wokalno-instrumentalnej. Rada artystyczna w składzie: Agnieszka Szepetiuk-Barańska, Ewa Mielcarek oraz Grzegorz Dąbrowski w każdej kategorii przyznała I, II i III miejsce, a także nagrody specjalne. „Rzędowianie” podbili serca publiczności, zdobywając wyróżnienie. Kierownikiem zespołu jest Maria Kapała, a opiekunem artystycznym Zofia Matuszewska, instruktor GOK Oleśnica. Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, który jest organizatorem działalności zespołu, serdeczne gratuluje i życzy dalszych sukcesów!

Źródło zdjęć: Organizator