Puchar Niepodległości.

W sobotę i niedzielę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono turnieje w halowej piłce nożnej oraz w piłce siatkowej.

 

  Do rywalizacji w halówce o puchar Niepodległości zgłosiło się 9 drużyn z gminy Oleśnica: Cieśle, Wszechświęte, Wyszogród, Boguszyce Os., Smardzów, Świerzna, Zarzysko, Piszkawa oraz Krzeczyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”. Rozgrywki dostarczyły wszystkim zgromadzonym bardzo dużo emocji oraz co najważniejsze sporo bramek. Po zakończeniu meczy eliminacyjnych w grupach, do fazy finałowej awansowały drużyny z Wszechświętego, Świerznej oraz z Piszkawy. Rywalizację finałową rozegrano na takich samych zasadach jak rundę eliminacyjną. Po rozegraniu wszystkich meczy zwycięstwo w całym turnieju odniosła reprezentacja Świerznej kompletując 4 pkt, tuż za nimi na miejscu drugim z 3 pkt. znalazła się drużyna z Wszechświętego, a trzecie miejsce na podium z 1 pkt. wywalczył „czarny koń” turnieju reprezentacja Piszkawy. Zwycięzcy nagrodzeni zostali  pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek oraz rywalizacją „fair play” czuwali sędziowie Mieczysław Głowaczewski oraz Piotr Całkosiński.

 

  W niedzielę 11 listopada w gminnej sali sportowej w Oleśnicy odbył się turniej piłki siatkowej mężczyzn o Puchar Niepodległości. W turnieju siatkarzy wystartowało 8 drużyn z gminy Oleśnica i okolic: NMJ, Come back, Świerzna, Poniatowice, Cieśle, Perfand Zawonia, Kwadrat Błażeja oraz Fatamorgana. Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach z fazy grupowej, do rozgrywek finałowych awansowały drużyny: Świerzna, Cieśle, Perfand Zawonia oraz Kwadrat Błażeja. Mecze półfinałowe na swoją korzyść rozstrzygnęły reprezentacje Perfand Zawonia oraz Kwadrat Błażeja, pokonując w setach 2:0 drużyny Cieśli i Świerznej. Do wyłonienia zwycięzców w meczu o trzecie miejsce potrzebny był tie-break, który na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Cieśli. W finałowym pojedynku pomiędzy drużynami Perfand Zawonia oraz Kwadrat Błażeja lepsi okazali się zawodnicy z drużyny Kwadrat Błażeja pewnie pokonujący 2:0 reprezentację Zawoni i tym samym wygrali cały turniej. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek oraz rywalizacją „fair play” czuwali sędziowie Magdalena Rzepka oraz Mirosław Stramski.

 

Galeria zdjęć znajduje się TUTAJ

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.