PEGAZIK 2019

W dniu 20 lutego 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Jenkowicach odbyły się Eliminacje Gminne XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.W konkursie wzięło udział 16 recytatorów z 5 gminnych szkół. Jury w składzie: Kornelia Choroszy (Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy), Małgorzata Zakrzewska-Biczysko (Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica), Tomasz Zaręba (Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy), po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało 6 tytułów laureata (3 w kategorii „młodsi” i 3 w kategorii „starsi”) oraz 5 wyróżnień.

Do etapu powiatowego XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” jury zakwalifikowało w kategorii „młodsi”: Zuzannę Szczygieł (SP Gminy Oleśnica), Maję Pawlik (SP Smolna), Zofię Cieślik (SP Sokołowice);  w kategorii „starsi”: Joannę Śliwińską (Gimnazjum Gminy Oleśnica), Mateusza Szczepaniaka (SP Gminy Oleśnica), Oliwię Łukowicz (SP Sokołowice). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Julia Darczuk (SP Ligota Polska), Martyna Wielichowska (SP Ligota Polska), Zofia Wojtasik (SP Smolna), Weronika Kucińska (SP Ligota Polska), Kajetan Darczuk (SP Ligota Polska).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy laureatom i wyróżnionym.

Zapraszamy do galerii.