FERIE Z GOK - iem 2019

W tym roku Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych mieszkańców Gminy Oleśnica zorganizował w czasie ferii zimowych dla dzieci na terenie Gminy Oleśnica zróżnicowane formy aktywności.

W halach sportowych w Ligocie Polskiej, w Oleśnicy przy ul. Wileńskiej, we Wszechświętem, w Ligocie Małej oraz w Sokołowicach instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury prowadzili gry i zabawy sportowe. W świetlicach wiejskich w Ligocie Polskiej, we Wszechświętem, w Bogusławicach, w Boguszycach, w Wyszogrodzie, w Piszkawie, Boguszycach osiedlu oraz w Bystrem odbywały się warsztaty taneczne, muzyczne, instrumentalne i plastyczne. W Izbie Pamięci Gminy Oleśnica w Boguszycach oprócz tradycyjnego zwiedzania Izby odbyły się warsztaty rękodzielnicze, kulinarne oraz wyrabiania i wypiekania bułeczek. Uczestnicy zajęć poznali historie sprzętów codziennego użytku swoich przodków, zgromadzonych w gablotach izby a na koniec dnia ulepili rodzinę ogromnych bałwanów i zjedli ziemniaki pieczone w ognisku.

Galeria zdjęć z zajęć.