Turnieje Wielkanocne o " Świąteczne Jajo " .

  W miniony weekend 13/14 kwietnia na gminnym boisku"orlik" oraz w gminnej sali sportowej w Oleśnicy odbyły się wielkanocne turnieje w piłce nożnej seniorów oraz w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

 

  13 kwietnia w sobotę o godz.16 na gminnym boisku „orlik” w Oleśnicy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych odbył się wielkanocny turniej w piłce nożnej seniorów. W świątecznej rywalizacji wystartowało 5 drużyn: Piszkawa, Świerzna, Nowoszyce, Cieśle oraz Wyszogród. Swoje zmagania drużyny rozegrały systemem „każdy z każdym” i w końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna Świerznej, miejsce drugie wywalczyli reprezentanci Piszkawy, a trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna z Wyszogrodu. Tuż za podium swoje zmagania zakończyły reprezentacje Nowoszyc oraz Cieśli. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jerzy Maksymczak oraz Czesław Szczepaniak.

 

  Wielkanocny turniej piłki siatkowej kobiet przeprowadzono 13 kwietnia w gminnej hali sportowej w Oleśnicy. W turnieju pań wystartowało sześć drużyn z gminy Oleśnica: Świerzna, Nowoszyce, Wszechświęte, Nieciszów, Cieśle oraz Smolna. Po rozegraniu meczy grupowych o pierwsze miejsce rywalizowały reprezentacje Nieciszowa oraz Smolnej, a o miejsce trzecie drużyny Świerznej i Cieśli. Cały turniej wygrały panie z Nieciszowa pokonując Smolną w finale 2:0. Miejsce trzecie wywalczyły reprezentantki Świerznej wygrywając również 2:0 z drużyną Cieśli. Szóste i piąte miejsce zajęły debiutujące w gminnych turniejach panie z Nowoszyc oraz Wszechświętego. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jan Barański oraz Stanisław Koziara.

 

  Wielkanocną rywalizację mężczyzn rozegrano w niedzielę 14 kwietnia. W turnieju wystartowało 5 drużyn rywalizujących ze sobą systemem „każdy z każdym. Po bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się reprezentacja „Dream Team Milicz” wygrywając wszystkie swoje mecze. Tuż za nimi uplasowała się reprezentacja „Fajnie Było”. Miejsce trzecie na podium wywalczyła drużyna „Breyt Brytan”, a tuż za podium znalazły się gminne reprezentacje ze Świerznej oraz z Cieśli. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Magdalena Zdebska oraz Wojciech Jurkowski.

 

Wszystkim sportowcom z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia zdrowych,pogodnych,spokojnych świąt oraz smacznego jajka i mokrego dyngusa życzy 
dział Sportu i Rekreacji Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.