Projekt "Twinning Town in Pagliara Municipality"

W dniach 15-20 maja 2019 r. na Sycylii w Gminie Pagliara miały miejsce wydarzenia w ramach międzynarodowego projektu Town Twinning pod hasłem „Obywatele razem by dzielić się wspólnym dziedzictwem”.

Partnerami projektu były organizacje z Włoch, Hiszpanii,Węgier, Słowacji i Polski (Gminy Oleśnica)

Projekt dotyczył celów Programu Europa dla Obywateli oraz priorytetu Roku 2018 - dziedzictwa kulturowego. Główne cele zostały zorientowane na wzrost świadomość zrozumienia ideałów, zasad i wartości osadzonych w Europie, tj. dziedzictwa kulturowego stanowiącego wspólne źródło pamięci, zrozumienia, tożsamości a także międzynarodowego dialogu, który wzmacnia spójność i budzi kreatywność obywateli europejskich. Tematy konferencji zachęcały do refleksji nad dziedzictwem kulturowym, które ma kluczowe znaczenie dla agendy europejskiej.

W projekt zaangażowane były samorządy, organizacje pozarządowe, obywatele, młodzież i studenci.

Program obfitował w zajęcia, warsztaty, seminaria, obrady okrągłego stołu, wymiany najlepszych praktyk, spotkania, wielokulturową kolację z koncertem muzyki etnicznej, debaty i wizyty w celu wspierania interakcji ze społecznością lokalną. Kierownik Domu Kultury z GOK Oleśnica i delegacja KGW z Boguszyc reprezentowali Gminę Oleśnica podczas konferencji i wielokulturowej kolacji, gdzie grupa promowała dziedzictwo kulturowe naszego kraju.

Tutaj znajduje się szablon projektowy w jęz. angielskim/Here is a project template in English - plik/file