Piłkarskie finały młodzików i juniorów 2018/2019

W sobotę 15 czerwca na gminnym boisku "orlik" przy ul. Wileńskiej odbyły się finałowe turnieje piłki nożnej młodzików i juniorów młodszych z gminy Oleśnica.

W sezonie 2018/2019 zorganizowano 11 turniejów, w których łącznie uczestniczyło 9 drużyn.
W rozgrywkach młodzików w końcowym rozrachunku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Dziadowej Kłody, której opiekunem jest pan Wiesław Walicki. Miejsce drugie na podium zajęła drużyna z Wyszogrodu, a miejsce trzecie przypadło dla zawodników Krzeczyna. Poza podium znalazła się drużyna z Boguszyc. Królem strzelców młodzików został Kamil Łacina z Dziadowej Kłody zdobywając 21 bramek.

Mistrzostwa gminy Oleśnica juniorów młodszych wygrała reprezentacja Ligoty Polskiej, której opiekunem jest pan Dawid Kłys. Drugie miejsce na podium wywalczyła drużyna z Smardzowa, a miejsce trzecie zdobyła drużyna z Dziadowej Kłody.Tuż za podium znalazły się drużyny z Krzeczyna oraz Wyszogrodu. Królem strzelców został Wojciech Krzak z Smardzowa, zdobywca 10 bramek.

Dla wszystkich drużyn i zawodników przygotowane puchary,statuetki oraz nagrody wręczał przewodniczący rady gminy Oleśnica pan Tadeusz Kunaj.