Projekt "Town Twinning w Gminie Oleśnica"

W dniach 23-29 sierpnia 2019 r. w Gminie Oleśnica miały miejsce wydarzenia w ramach międzynarodowego projektu Town Twinning pod hasłem "Intercultural dialogue - building the future of the EU debate on Eurosceptism"/ Dialog międzykulturowy - budowanie przyszłości debaty UE na temat eurosceptyzmu” promowanego przez GOK Oleśnica.

Projekt dotyczył celów Programu Europa dla Obywateli. Spotkanie dotyczyło zrozumienia oraz debaty na temat eurosceptyzmu z punktu widzenia obywateli Europy. Główne cele zostały zorientowane na wzrost świadomości zrozumienia ideałów, zasad i wartości osadzonych w Europie, tj. dziedzictwa kulturowego stanowiącego wspólne źródło pamięci, zrozumienia, tożsamości a także międzynarodowego dialogu, który wzmacnia poczucie przynależności i budzi kreatywność obywateli europejskich oraz zwalcza poczucie eurofobii wśród obywateli. Tematy konferencji zachęcały do refleksji nad dziedzictwem kulturowym, które ma kluczowe znaczenie dla agendy europejskiej.

W projekt zaangażowane były samorządy, organizacje pozarządowe, obywatele, młodzież i studenci.

Partnerami projektu były organizacje:

- Hévízgyörk Község Önkormányzata z Węgier (16 uczestników),

- Svaz Madaru zijících v ceských zemích - Cseh- és Morvaországi z Republiki Czeskiej( 33 uczestników)/

- Ayuntamiento de Rodeiro  z Hiszpanii ( 6 uczestników),

- Jugend-& Kulturprojekt EV z Niemiec (23 uczestników),

- Moving Europe z Włoch ( 31 uczestników)

- Amata municipality z Łotwy ( 20 uczestników)

- Pro Kalondiensis Zdruzenie ze Słowacji (36 uczestników)

- Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica z Polski (200-600 uczestników)

Program obfitował w zajęcia, warsztaty, seminaria, obrady okrągłego stołu, wymiany najlepszych praktyk, spotkania, wielokulturowy festiwal smaków podczas Dożynek Gminy Oleśnica z koncertem  zespołów folklorystycznych, debaty, warsztaty i wizyty studyjne w celu wspierania interakcji ze społecznością lokalną.

Tutaj znajduje się szablon projektowy w jęz. angielskim/Here is a project template in English - plik/file

Tutaj znajduję opis projektu po angielsku/Below there is a project description in English - plik/file