"Świąteczny Karp" 2019

W miniony weekend odbyły się tradycyjne gminne turnieje „Świąteczny Karp”. Kończące tegoroczne zmagania sportowe w gminie Oleśnica, jak co roku przeprowadzono w halowej piłce nożnej seniorów oraz w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Turnieje zostały rozegrane w przyjacielskiej atmosferze i dostarczył wszystkim zgromadzonym bardzo dużo emocji.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny halowej piłki nożnej z gminy Oleśnica. W turnieju wystartowało 8 reprezentacji, które swoje zmagania rozpoczęły w meczach grupowych, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”. W wyrównanych i pełnych emocji meczach najlepsze okazały się drużyny Nowoszyc i Wszechświęte, które swoją grupę wygrywały dzięki lepszemu bilansowi bramek oraz reprezentacje Poniatowic i Zarzyska. Po rozegraniu meczy z rundy półfinałowej poznaliśmy drużyny, które wywalczyły awans do meczu o trzecie i pierwsze miejsce. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy drużynami Poniatowic i Zarzyska zwycięstwo 1:0 odnieśli zawodnicy Poniatowic. Wyrównany mecz finałowy na swoją korzyść po rzutach karnych rozstrzygnęła reprezentacja Nowoszyc, zwyciężając z drużyną Wszechświętego 4:3. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Piotr Całkosiński oraz Mieczysław Głowaczewski.

Niedziela w gminnej sali sportowej w Oleśnicy zdominowana została przez turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

W świątecznej rywalizacji kobiet wystartowało 5 drużyn: Cieśle, Nieciszów, Świerzna, Wszechświęte oraz 1,6m Wrocław. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami były bardzo zacięte i wyrównane. Po rozegraniu meczy w grupie do meczy finałowych awansowały drużyny Nieciszowa, Świerznej, Cieśli oraz 1,6m Wrocław. Mecz finałowy, podobnie jak cały turniej był bardzo wyrównany ale w końcowym rozrachunku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Nieciszowa pokonując w finale drużynę 1,6m Wrocław 2:0 w setach. W meczu o trzecie miejsce spotkały się panie z Cieśli i Świerznej i po emocjonującym meczu zwycięstwo 2:0 odniosły reprezentantki Świerznej. Miejsce piąte zajęła drużyna z Wszechświętego. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jan Barański oraz Aleksander Chrzanowski.

Kolejne sportowe emocje czekały podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowało 8 drużyn: Invictus, Tarpany Ostrzeszów, Breyt Grytan Oleśnica, Świerzna, Dream Team, Dream Team Milicz, Cieśle oraz Zarzysko. Drużyny męskie swoją rywalizację rozpoczęli od meczy w dwóch grupach. Z emocjonujących i zaciętych meczy grupowych do finałowych zmagań awansowały drużyny Invictus, Tarpany Ostrzeszów, Dream Team Milicz oraz Cieśle. Mecze półfinałowe wygrały drużyny Tarpany Ostrzeszów oraz Dream Team Milicz, pokonując w setach 2:0 drużyny Invictus i Cieśle. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść reprezentanci Invictus pokonując 2:0 w setach drużynę Cieśli. W wyrównanej rywalizacji o pierwsze miejsce lepsza okazała się reprezentacja Tarpany Ostrzeszów pokonując Dream Team Milicz 2:0 w setach. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwały sędziny Sylwia Włastowska oraz Natalia Opic.

Dział Sportu i Rekreacji Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica składa wszystkim sportowcom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożonarodzeniowych oraz Szczęśliwego Nowego Roku.