Międzynarodowy Projekt „Town Twinning w Gminie Casalvecchio Siculo (Włochy)”

W dniach 18.01-20.01.2019 Gminny Ośrodek Kultury reprezentował Gminę Oleśnica w gminie Casalvecchio Siculo (Sycylia Włochy) w ramach projektu „ Town Twinning – “Solidarity in time of crisis: citizens ask to renew the values of Europe”/ „Solidarność w czasach kryzysu: obywatele proszą o odnowienie Europejskich wartości”.

Gmina Casalvecchio Siculo (IT) promowała partnerstwo miast pomiędzy różnymi gminami i organizacjami z Włoch, Malty, Hiszpanii, Słowacji, Polski i Łotwy.

Celem Partnerów Projektu było opracowanie nowych praktyk, polityk i narzędzi związanych z Solidarnością w czasach kryzysu oraz stworzenie silnych i trwałych relacji, aby znaleźć ustrukturyzowane długoterminowe rozwiązanie wspólnych problemów. Ideą, z której narodził się projekt, jest Grundnorm Unii Europejskiej. Solidarność w celu poprawy priorytetów Europy dla programu obywatelskiego odzwierciedlającego koncepcję Solidarności, wartości dodanej UE . Projekt zgromadził obywateli, politykę lokalną, regionalną i europejską, ekspertów oraz przedstawicieli trzeciego sektora.

Program pracy opierał się na spotkaniach, debatach, warsztatach, seminariach, burzach mózgów, wymianach opinii, dyskusjach i porównaniach, wieczorach międzykulturowych, wizytach i innych działaniach, które były okazją do komunikacji, promocji dialogu międzykulturowego oraz przekazania wiedzy i wartości oraz konstruktywnego porównania poglądów.

Tutaj znajduje się szablon projektowy w jęz. angielskim/Here is a project template in English - plik/file

Tutaj znajduję opis projektu po angielsku/Below there is a project description in English - plik/file