Stało się! Powstał nasz Ogród Społeczny – Park Pokoleń i Tradycji z Akademią Ekologiczną.

Prace rozplanowaliśmy na trzy intensywne dni. W czwartek i piątek oczyszczaliśmy teren (wycinaliśmy chore i suche krzewy oraz gałęzie drzew). Dziękujemy tu za wsparcie Wójta Marcina Kasiny za super ekipę z piłą motorową i rębakiem.  W piątek na teren wkroczyła koparka – tu wielkie dzięki za pomoc dla Prezesa GPK Jarosława Polańskiego i jego pracowników.

Wszystkie prace odbyły się również dzięki wsparciu wielu par rąk naszych przyjaciół tu czas podziękować Pani Prezes LGD Dobrej Widawy Agnieszce Kasina oraz koordynatorce projektu Małgorzacie Olenieckiej.  Dziękujemy przyjaciółkom i przyjaciołom wolontariuszom nie tylko z Boguszyc, lecz również z innych miejscowości naszej gminy.  Dziękujemy również za pracę naszych pań Radnych Anicie Markiewicz-Wróbel i Marcie Barskiej. 

Dzięki pracy wielu rąk w sobotę nasadziliśmy drzewka i krzewy.  Podzieliliśmy nasz Ogród na dwie części, owocowy sad z Akademią Ekologiczną oraz ogród z miejscem spotkań.  Chociaż wykonaliśmy założenia projektu to... nie jest jeszcze koniec. To dopiero początek prac. Teraz nasiejemy trawę w ogrodzie spotkań i postawimy ławeczki a następnie zaczniemy urządzać kącik z ogródkiem warzywnym Akademii Ekologicznej, w której wiosną stanie mała szklarenka. 

Park Pokoleń i Tradycji z Akademią Ekologiczną powstał w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek „Działaj lokalnie” - Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa. 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.