Warsztaty filmowe - animacji poklatkowej. Projekt “Piaśnica-kultura miejsca”

Zakończyły się trzydniowe warsztaty filmowe – animacji poklatkowej.

Pierwszego dnia poznaliśmy historię zbrodni w Piaśnicy, która była tematem przewodnim warsztatów.

Drugiego dnia oglądaliśmy przykładowe animacje poklatkowe oraz zapoznaliśmy się z aplikacją „PicPac”, której użyliśmy do montażu własnych animacji.

Trzeci dzień był dniem pracowitym, ponieważ już od godzin porannych zajmowaliśmy się tworzeniem materiału oraz samym montażem animacji, które prezentowaliśmy na wieczornym zdalnym spotkaniu. Mamy jeszcze tydzień by dopracować swe projekty, którymi podzielimy się później z Wami.

Organizator projektu – Fundacja imiennie Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica.

Prowadząca – Agnieszka Szklarek – absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, operator kamery, reżyser, fotograf. Od wielu lat współpracuje z telewizją jako operator oraz autorka programów telewizyjnych. Prowadzi warsztaty z filmu i fotografii.

Szczegóły www.piasnica-kulturamiejsca.pl

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.