GOK Oleśnica

Finały mistrzostw Gminy Oleśnica w piłce nożnej młodzików i juniorów młodszych.

W sobotę 11 czerwca na boisku sportowym w Krzeczynie odbyły się finałowe turnieje piłki nożnej młodzików i juniorów młodszych z gminy Oleśnica.

Podczas minionego sezonu 2021/2022 GOK Oleśnica zorganizował 18 turniejów, w których łącznie uczestniczyło 7 drużyn. Po zakończonych meczach odbyło się przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica podsumowanie zmagań najmłodszych piłkarzy z gminy Oleśnica.

W turniejach młodzików w końcowym rozrachunku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Dziadowej Kłody, której opiekunem jest pan Wiesław Walicki. Miejsce drugie na podium zajęła drużyna z Krzeczyna, zawodnicy Nowoszyc wywalczyli trzecie miejsce, a tuż za podium na czwartym miejscu swoje zmagania zakończyli debiutujący w naszych rozgrywkach zawodnicy z Piszkawy.
Nagrody indywidualne w tym sezonie wywalczyli zawodnicy z Dziadowej Kłody - królem strzelców młodzików został Jakub Otwinowski zdobywca 55 bramek, a tytuł najlepszego bramkarza wywalczył Kacper Kowalczyk.

Tabela młodzików:
Drużyna M. Pkt. Bramki
1.Dziadowa Kłoda 36 93 138:22
2.Krzeczyn 35 65 65:43
3.Nowoszyce 37 23 45:112
4.Piszkawa 28 16 21:92

Mistrzostwo gminy Oleśnica juniorów młodszych i puchar „Wójta Gminy Oleśnica”, po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji, wywalczyła również reprezentacja Dziadowej Kłody, której opiekunem jest pan Wiesław Walicki. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie z Ligoty Małej, a miejsce trzecie zdobyli zawodnicy z Wyszogrodu. Podobnie jak w rywalizacji młodzików nagrody indywidualne w tym sezonie wywalczyli zawodnicy z Dziadowej Kłody - królem strzelców został Maciej Potaniec zdobywca 25 bramek, a tytuł najlepszego bramkarza wywalczył Czarek Cybulski.

Tabela juniorów młodszych:
1.Dziadowa Kłoda 22 36 42:30
2.Ligota Mała 22 31 32:32
3.Wyszogród 22 25 28:40

Na zakończenie nagrodzono wszystkich opiekunów drużyn młodzików i juniorów młodszych: Aleksandra Biszczanik - Nowoszyce, Tadeusz Haba - Krzeczyn, Tomasz Nowak - Piszkawa, Andrzej i Agata Głuchy - Wyszogród, Waldemar Krakowski - Ligota Mała, Wiesław Walicki - Dziadowa Kłoda.

Dla wszystkich drużyn i zawodników przygotowane puchary, statuetki oraz nagrody wręczali Marcin Kasina - wójt gminy Oleśnica, Grzegorz Szymański - przewodniczący komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa oraz Jarosław Telka - dyrektor GOPS Oleśnica.