Organizacja imprez

Organizacja imprez to jedna z dominujących form działalności GOK. Rocznie GOK organizuje, współorganizuje oraz uczestniczy w ponad 100 imprezach kulturalnych i artystycznych.


W kalendarz imprez stałych wpisane są takie imprezy jak:

a) Międzygminny Przegląd Grup Kolędniczych "PASTORAŁKA" – organizowany w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia, trzydniowa impreza, w której bierze udział kilkuset uczestników.

b) Przegląd Zwyczajów i Obrzędów Wiosennych i Wielkanocnych „KOGUTEK” – organizowany na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi, połączony z warsztatami rękodzielniczymi, z degustacją tradycyjnych potraw wielkanocnych i występami zespołów artystycznych

c)Piknik z Kulturą i Sportem
Organizowany jest na przełomie maja i czerwca jako pierwsza w sezonie impreza plenerowa, inaugurująca sezon letni. Obok prezentacji dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych odbywają się zawody i konkurencje sportowo – rekreacyjne, w których mogą brać udział całe rodziny.

d)Międzynarodowy Festiwal Folkloru – organizowany w okresie wakacji (lipiec lub sierpień), to trzydniowa impreza z udziałem zespołów zagranicznych. Festiwal otwiera Biesiada Folklorystyczna organizowana w sali sportowej we Wszechświętem,

e)Dożynki Gminy Oleśnica – organizowane w ostatnia niedzielę sierpnia. Każdego roku gospodarzem dożynek jest inne sołectwo. Imprezie towarzyszą kramy, stoiska, gastronomia, wystawy. Stałym elementem Dożynek jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, którego zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne. Dożynki kończy pokaz fajerwerków oraz zabawa taneczna.

f)Dzień Animatora Kultury i Sportu – organizowany w połowie listopada.
Jest to święto, na które zapraszane są wszystkie osoby zaangażowane i pracujące na rzecz rozwoju kultury, tradycji i sportu w Gminie Oleśnica. W części oficjalnej wręczane są podziękowania i dyplomy uznania dla najbardziej aktywnych w tej dziedzinie osób. Wieczór kończy wspólna biesiada i zabawa.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.