GOK Oleśnica

"Dzień Niepodległości" na sportowo - finały

W ostatni weekend w gminnej sali sportowej przeprowadzono turnieje Niepodległościowe w futsalu seniorów i w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

 


Do sobotniej rywalizacji o puchar Niepodległości w futsalu seniorów zgłosiło się 11 drużyn: Drołtowice, Boguszyce Osiedle, Zarzysko, Piszkawa, Sokołowice, Smardzów, Ligota Wielka, Krzeczyn, Smolna, Ligota Mała oraz Cieśle, które zostały podzielone na cztery grupy. Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, a z każdej grupy do rundy finałowej awansowała najlepsza drużyna. Rozgrywki dostarczyły wszystkim zgromadzonym bardzo dużo emocji oraz co najważniejsze sporo bramek. Po zakończeniu meczy eliminacyjnych w grupach, do fazy finałowej awansowały drużyny Boguszyce Osiedle, Zarzysko, Krzeczyn oraz Cieśle. Wyrównane mecze rundy półfinałowej wyłoniły drużyny, które wywalczyły awans do meczów o trzecie i pierwsze miejsce. W meczu o trzecie miejsce zwycięstwo odniosła drużyna Zarzyska pokonując 2:0 reprezentację Krzeczyna. Finał na swoją korzyść rozstrzygnęła reprezentacja Cieśli, zwyciężając w rzutach karnych z drużyną Boguszyc Os. 2:1. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek oraz rywalizacją „fair play” czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski oraz Mieczysław Głowaczewski.

W niedzielę 19 listopada gminna sala sportowa w Oleśnicy zdominowana została przez turnieje siatkarskie kobiet i mężczyzn.

W porannym turnieju kobiet wystartowało sześć drużyn: Olimpik Wrocław, Energy Wrocław, Sokołowice, Cieśle, Świerzna oraz Spike Team Dobroszyce. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami były bardzo zacięte i dostarczyły wszystkim zgromadzonym dużo emocji. Po wyrównanych i emocjonujących meczach z fazy grupowej, do meczów finałowych awansowały drużyny Energy Wrocław, Sokołowice, Świerzna oraz Olimpik Wrocław. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyły zawodniczki drużyny Energy Wrocław pokonując 2:0 drużynę Sokołowic. Rywalizację o pierwsze miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z drużyny Olimpik Wrocław, które po bardzo wyrównanym i widowiskowym pojedynku pokonały w tie-breaku 2:1 drużynę Świerznej i tym samym zwyciężając w całym turnieju.

Kolejne emocje siatkarskie czekały na nas podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowało 9 drużyn: Perzów, Nieciszów, Cieśle, Parzew, Świerzna, Spalice, Poniatowice, Rockets Wrocław, Tarpany Ostrzeszów. Mężczyźni podobnie jak panie swoją rywalizację rozpoczęli od meczy grupowych. Wszystkie drużyny bardzo poważnie potraktowały cały turniej i od początku zawodnicy rywalizowali z dużym zaangażowaniem i chęcią zwycięstwa w każdym secie. Do meczów półfinałowych awansowali, Perzów - Cieśle oraz Tarpany Ostrzeszów - Parzew. Rywalizację na tym etapie rozgrywek na swoją korzyść rozstrzygnęły drużyny Tarpanów Ostrzeszów oraz Cieśli, pokonując w setach 2:1 i 2:0 drużyny Perzowa i Parzewa. Mecze finałowe o trzecie i pierwsze miejsce zakończyły się zwycięstwami 2:0 w setach dla drużyny Parzewa i Tarpanów Ostrzeszów. Trzecie miejsce zajęła drużyna Parzewa, wygrywając z Perzowem 2:0, a w finałowym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z drużyny Tarpanów Ostrzeszów, którzy pokonali drużynę Cieśli i tym samym zwyciężyli w całym turnieju. Zwycięskie drużyny w obu turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek oraz rywalizacją „fair play” czuwali sędziowie Paweł Toch, Karolina Olszewska oraz Rafał Wolak.

Galeria zdjęć

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar