GOK Oleśnica

„Siatkarski Dzień Kobiet”.

W niedzielę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy z okazji Dnia Kobiet odbył się turniej piłki siatkowej pań, do którego zgłosiły się zespoły z Cieśli, Sokołowic, Świerznej oraz UKS Olimpik Wrocław.


Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami jak zawsze pełne były emocji oraz zaciętej i wyrównanej rywalizacji. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym” i po rozegraniu wszystkich meczy najlepsze okazały się reprezentantki Świerznej, wygrywając wszystkie swoje mecze. Miejsce drugie wywalczyła drużyna Pań z UKS Olimpik Wrocław wyprzedzając reprezentację Cieśli, a tuż za podium uplasowały się reprezentantki Sokołowic. Ponieważ turniej był formą świętowania Dnia Kobiet organizatorzy przyznali dyplomy za pierwsze miejsce wszystkim drużynom.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Jan Barański oraz Rafał Wolak.

Po zakończonych zmaganiach siatkarskich odbyła się uroczysta dekoracja wszystkich drużyn z naszej gminy rywalizujących w mistrzostwach o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica oraz sędziów prowadzących całe rozgrywki. Drużyny występujące w gminnych turniejach otrzymały nagrody i puchary, które wręczali Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica, oraz przewodniczący komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa Grzegorz Szymański. „Puchar Wójta” i mistrzostwo gminy Oleśnica zdobyła drużyna Świerznej, która występowała w składzie: Anna i Amelia Wolak, Karolina Olszewska, Elżbieta Kaczmarczyk, Beata Grzegorek, Weronika Wolender oraz Dorota Musiałek. Drugie miejsce na podium wywalczyła reprezentacja pań z Nieciszowa, a miejsce trzecie zajęła drużyna z Sokołowic. Tuż za podium na czwartym miejscu rywalizację zakończyła drużyna pań z Cieśli.

Lp. Drużyna M. Pkt. Set
1.Świerzna 12 24 24:2
2.Nieciszów 12 12 13:14
3.Sokołowice 12 8 10:18
4.Cieśle 12 4 6:20

Na zakończenie całego sportowego wydarzenia z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom wręczono okolicznościowe upominki.

Galeria zdjęć - kliknij

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar