GOK Oleśnica

„Złota Chochla Gminy Oleśnica” dla KGW Świerzna

Dwanaście zespołów złożonych z Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Oleśnica wzięło udział w pierwszym Turnieju KGW „Smaki Dziedzictwa”. Turniej odbył się 11.09.2021 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Boguszycach.


Najlepszym zespołem okazało się Koło Gospodyń Wiejskich Świerzna! Za konkursową świeżonkę po staropolsku oraz prezentację na scenie zespół otrzymał największą ilość punktów, Złotą Chochlę Gminy Oleśnica oraz prawo organizacji kolejnego Turnieju.

Drugie miejsce i Srebrną Chochlę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Cieślach, które przygotowało babka ziemniaczana z puree z dyni, sosem z borowików ze śmietaną i kwaśnym mlekiem. Trzecie miejsce i Brązowa Chochla wywalczona została przez Koło Gospodyń Wiejskich „Po nitce do kłębka” w Bystrem, które przygotowały pampuchy z jagodami i sosem grzybowym oraz barszcz ukraiński.

Każda ze startujących drużyn otrzymała nagrodę za swoje danie. Potrawy i prezentacje konkursowe oceniało specjalnie wybrane jury w składzie: Wiola Hoffman – mieszkanka Boguszyc-Osiedla i uczestniczka WTZ w Dobroszycach, Jarosław Telka – dyrektor GOPS Oleśnica oraz Krzysztof Gawroński – kierownik WTZ Dobroszyce-Syców.

Na scenie oprócz prezentujących się KGW wystąpiły również zespoły: „Rzędowianie”, „Boguszyczanie”, „Kapela Smyki” a także kabaret „Polip”.

Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy. Do rywalizacji stanęły KGW z: Bogusławic, Boguszyc, Bystrego, Cieśli, Ligoty Polskiej, Ostrowiny, Smolnej, Sokołowic, Spalic, Świerznej, Wyszogrodu, Zarzyska.

Zdobywcy „Złotej Chochli Gminy Oleśnica” mają prawo organizacji kolejnego Turnieju. W przyszłym roku produktem wiodącym będzie czerwona kapusta. Do zobaczenia w Świerznej!

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar