GOK Oleśnica

Biblioteka na nowo

Prace remontowo-adaptacyjne dawnego „Klubu na dole” trwały od grudnia ubiegłego roku. Gminna Biblioteka Publiczna w Boguszycach ma od 19 marca 2021 roku adres: Boguszyce 118A. Księgozbiór będzie dostępny dla czytelników już od wtorku 23 marca.


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Marcin Kasina – Wójt Gminy Oleśnica, Anita Markiewicz-Wróbel – radna Rady Gminy Oleśnica oraz Monika Małobęcka-Wzgarda – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica.

 

Podczas krótkiej uroczystości Anna Łach – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguszycach, przedstawiła plany na najbliższą przyszłość jeśli chodzi o działania proczytelnicze. Wśród nich warto wymienić plany na utworzenie tzw. „domków dla książek”, które mają stanąć w każdej gminnej miejscowości. Rozwój czeka także punkty biblioteczne w Gminie Oleśnica. Jest ich obecnie 10, ale kolejne czekają na otwarcie. Działają też programy, które wspierają czytelnictwo w czasie pandemii: „Książka na telefon” i „Pogotowie biblioteczne”.

Monika Małobęcka-Wzgarda wspominała natomiast o planach działań terapeutycznych. Będzie to – z powodu ograniczeń sanitarnych – więcej zajęć w mniejszych grupach.

Przy okazji otwarcia nowej siedziby biblioteki, zostało uruchomione również czwarte w Gminie Oleśnica serce na nakrętki. Wspiera ono podopiecznych fundacji „Żyj dla innych”.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar