Dożynki 2023 - dziekujemy

Dożynki Gminy Oleśnica 2023 przeszły do historii, ale jeszcze dłuuugo będziemy pod wrażeniem tego wspaniałego dnia! Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie na wspólne świętowanie!

Dożynki nie byłby tak wspaniałe gdyby nie sztab ludzi, którzy stanęli na wysokości zadania i dali całe swoje serce w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia!

DZIĘKUJEMY!
Marcinowi Kasinie - wójtowi Gminy Oleśnica, Sołectwu Boguszyce z panią Magdaleną Myjkowską - sołtysem oraz wspaniałymi mieszkańcami, którzy licznie zaangażowali się w przygotowania, KGW w Boguszycach - Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe, ks. Andrzejowi Augustynowi oraz ks. Dorianowi Dawidziakowi, Chórowi Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnicy UNA VOCE pod dyr. pana Andrzeja Prusa, starostom dożynek – pani Annie Herbs-Biegańskiej oraz panu Andrzejowi Janiszynowi.

Dziękujemy wszystkim delegacjom sołectw z Gminy, które przygotowały i zaprezentowały swoje wieńce dożynkowe.

Dziękujemy panu Januszowi Cieszyńskiemu - ministrowi cyfryzacji, panu posłowi Pawłowi Hreniakowi, pani poseł Agnieszce Soin, panu Jarosławowi Obremskiemu - wojewodzie dolnośląskiemu.

Dziękujemy wystawcom: KGW Boguszyce, KGW Spalice, KGW "Ligocianki" z Ligoty Polskiej, KGW w Bystrem, KGW Sokołowice, KGW w Poniatowicach, KGW "Po sąsiedzku" w Ligocie Wielkiej, KGW Świerzna, Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguszycach.
Wystawili się również: Paweł Wrzaszczak, Magia Lawendy, Loftowa sp. z o.o., Ostoja Sztuki, Hubert Baka, Sylwia Ścieszko, Krzysztof Halusiak, Renata Wita, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dobroszycach i Sycowie, Joanna Wojtuń, Piotr Koczan, Magda i Grzegorz Szandała, Paulina Gałowicz, Olena Chepyha, Pasieka Aurelka.

Dziękujemy wszystkim zespołom muzycznym, które zaprezentowały się podczas dożynkowego przeglądu: Koper, Wianki, zespół Wyszogrodzianie, Fajne Babki, Zazula, Boguszyczanie, Rzędowianie, Pokolenia, Ligocianie, Leszczynki, Karolinki, zespół UTW GO, Teatrzyk Retro.

Dziękujemy grupie "Mażoretki Ligotki" pod kierownictwem pani Eweliny Przybył za pokaz oraz poprowadzenie korowodu dożynkowego.

Dziękujemy grupie "Falcon Cheerleading" pod kierunkiem pani Patrycji Konopki za zaprezentowanie swojego talentu.

Dziękujemy Kapeli Smyki – naszym Rubinowym Jubilatom – za poprowadzenie korowodu dożynkowego i przepiękny jubileuszowy recital!

Dziękujemy zespołowi TULIA naszym wyjątkowym Gwiazdom Wieczoru!

Dziękujemy zespołowi "Playboys", Nicki Queen oraz zespołowi "Czar" za niezapomniane wrażenia nie tylko muzyczne!

Dziękujemy OSP w Ligocie Małej i OSP w Ligocie Polskiej za zapewnienie bezpieczeństwa naszej imprezy, pokaz sprzętu i kurtynę wodną, która uprzyjemniała upalny dzień. Firmie ochroniarskiej Pantera Security.

Dziękujemy jury "Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy": Weronice Gontarz – dyr. GOK w Dziadowej Kłodzie, Krzysztofowi Gawrońskiemu – dyr. WTZ w Dobroszycach oraz Marcinowi Mrowickiemu – artyście plastykowi, malarzowi.
Dodajmy, że w konkursie tym I miejsce zdobyli KGW Zarzysko, II miejsce KGW "Po sąsiedzku" w Ligocie Wielkiej a III miejsce KGW Cieśle.

Dziękujemy partnerom, bez których nie mogło odbyć się tak duże wydarzenie: Zakład Galwanizacyjno-Ślusarski Tadeusz Kunaj, Boramex, Betard, ROM Oleśnica, Bank Spółdzielczy w Oleśnicy, G.P.K Oleśnica, LGD Dobra Widawa, Dolmat.
Dziękujemy również sponsorom nagród w zabawie charytatywnej z losowaniem nagród!

Dziękujemy Jurkowi Kuczmańskiemu, Iwonie Szczurek oraz wszystkim wolontariuszom i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica.

DZIEKUJĘ również wszystkim - często anonimowym osobom, którzy swoją bezinteresowną pracą pomogli w organizacji tak dużego i wspaniałego wydarzenia!

Monika Małobęcka-Wzgarda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica.