Dwudziesty piąty KOGUTEK

Po raz dwudziesty piąty tuż przed Niedzielą Palmową odbędzie się KOGUTEK czyli tradycyjny przegląd zwyczajów i obrzędów wiosennych i wielkanocnych. Tradycji musi się stać za dość!

Przedświąteczne i świąteczne tradycje będą prezentowane na wielu płaszczyznach. Najpierw na scenie, gdzie wystąpią zespoły ludowe, grupy dziecięce, zespoły taneczne. Zaprezentowany repertuar jak zawsze będzie nawiązywał do budzącej się wiosennej przyrody, kolorowych kwiatów oraz wielkanocnych obrzędów.

Zespoły mogą już zgłaszać swoje występy wypełniając kartę zgłoszeniową i przesyłając ją na adres zgloszenia@gokolesnica.pl

Wiosennie i świątecznie będzie także na stołach, gdzie swoją interpretację „Kogutka” już przygotowują Koła Gospodyń Wiejskich oraz inni wystawcy – przedsiębiorcy, artyści i rękodzielnicy.

Wystawcy mogą już zgłaszać swoje stoiska wypełniając kartę zgłoszeniową i przesyłając ją na adres zgloszenia@gokolesnica.pl

Swoich sił będzie można również sprawdzić podczas warsztatów artystycznych. Odbędzie się też tradycyjny konkurs – tym razem będzie to konkurs na pisankę.

Regulamin i kartę zgłoszeniową na konkurs pisankowy można już zgłosić na adres zgloszenia@gokolesnica.pl Zgłoszenia będzie można również dokonać podczas trwania imprezy.

Kogutek-2024-plakat-n