GOK Oleśnica

Dzień Animatora Kultury i Sportu

Jest to co roku jedyna i niepowtarzalna okazja na podziękowanie wszystkim, dzięki którym kultura i sport w naszej gminie są na wysokim i coraz wyższym poziomie.


Tegoroczna gala z okazji Dnia Animatora Kultury i Sportu odbyła się w sobotę 22.10.2022 o godzinie 17:00 w hali sportowej przy ul. Wileńskiej w Oleśnicy. Podczas wydarzenia podziękowaliśmy tym, którzy krzewią kulturę i sport w naszej gminie. Gratulacje otrzymały zespoły ludowe z naszej gminy, gospodarze świetlic, sportowcy, Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysi, radni i przyjaciele Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica. Gratulacje i kwiaty przyjmowała również Monika Małobęcka-Wzgarda – dyrektor GOK Oleśnica. Życzenia składał Marcin Kasina – wójt Gminy Oleśnica, Jan Bronś – burmistrz Oleśnicy, Agata Szpiłyk - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Tadeusz Kunaj – przew. Rady Gminy Oleśnica i Agnieszka Kasina – LGD Dobra-Widawa.

Galę uświetniały wspaniałe muzyczne wykonania znanych polskich przebojów w wykonaniu naszych lokalnych artystów. Na scenie stanęli Zofia Matuszewska, Monika Małobęcka-Wzgarda, Władysław Pytel, Piotr Gorzelak, Maria Byzia, Teatrzyk Retro, Bogusław Kusz, Zygmunt Maleszka, Rafał Czepiżak i Józef Przysiwek.

Sporo miejsca podczas gali poświęcone było zespołom ludowym, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze. Srebrny jubileusz świętują w tym roku „Pokolenia” i „Wianki”, dwudziestolecie świętują „Ligocianie” a piętnaście lat działalności mija zespołowi „Wyszogrodzianie”.

Na zakończenie gali Marcin Kasina – wójt Gminy Oleśnica przekazał wyjątkową mapę Janowi Bronsiowi – burmistrzowi Oleśnicy. Mapa miasta i gminy, została wspólnie stworzona przez mieszkańców Oleśnicy i poszczególnych sołectw w projekcie „Przędziemy historię Gminy Oleśnica”. Część dotyczącą miasta wykonywali m.in. studenci oleśnickiego UTW.

Podczas uroczystości został również przekazany zespołom muzycznym – na ręce Andrzeja Prusa – nowy akordeon od wójta Gminy Oleśnica.

 

GALERIA ZDJĘĆ - link

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar