GOK Oleśnica

Finał gminnego "futsalu" 2022

26 lutego w sobotnie popołudnie w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono finał gminnego „futsalu” o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica.


Do rozgrywek zgłosiły się drużyny: Boguszyce Os., Cieśle, Ligota Polska, Sokołowice, Wszechświęte, Krzeczyn, Nieciszów, Piszkawa, Smardzów oraz Świerzna, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu meczy w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się drużyny z Krzeczyna, Boguszyc Os., Wszechświętego, Piszkawy, Świerznej, Sokołowic, Cieśli oraz Ligoty Polskiej. Fakt, że przegrywający odpada z dalszej rywalizacji bardzo zmobilizował wszystkie drużyny do gry na najwyższym poziomie, a awans do półfinałów wywalczyły zespoły: Boguszyce Os., Ligota Polska, Cieśle oraz Krzeczyn. Mecze półfinałowe nie rozczarowały zgromadzonych i dostarczyły wiele emocji oraz zwrotów akcji. Do finału awans zapewnili sobie zawodnicy z Krzeczyna oraz Cieśli, którzy pokonali drużyny z Ligoty Polskiej i Boguszyc Osiedla. W meczu o trzecie miejsce, pomiędzy drużynami Boguszyce Os. i Ligotą Polską zwycięstwo 5:2 odnieśli zawodnicy Ligoty Polskiej zajmując trzecie miejsce na podium. Długo wyczekiwany mecz finałowy nie zawiódł zgromadzonej publiczności i tak jak wszystkie poprzednie mecze tego dnia , był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1 i rozstrzygnięto go dopiero po emocjonujących rzutach karnych, w których 6:5 zwyciężyli reprezentanci Krzeczyna, tym samym zdobywając "Puchar Wójta" gminy Oleśnica. Drużyna z Krzeczyna wystąpiła w składzie: Marcin Kłoczko, Dawid Domino, Cezary Grab, Jakub Pończocha, Mateusz Gąsior, Sławomir Leśniowski, Grzegorz Krowicki, Mateusz Kiełkiewicz, Łukasz Skiba oraz Norbert Ogrodnik. Królem strzelców został Sebastian Kucharski z Wszechświętego zdobywając 10 bramek we wszystkich meczach, a najlepszym bramkarzem został Marcin Kłoczko z Krzeczyna.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski oraz Mieczysław Głowaczewski.

Półfinały:
Boguszyce Os.-Cieśle 0:6
Ligota Polska-Krzeczyn 0:3

Finały:
III miejsce: Boguszyce Os.-Ligota Polska 2:5
Finał: Cieśle-Krzeczyn 1:1 k.5:6

Dla wszystkich drużyn, zawodników oraz sędziów przygotowane puchary, medale i statuetki wręczali, Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica, Tadeusz Kunaj - przewodniczący Rady Gminy Oleśnica, Tomasz Domal - wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa.

Zawodnicy i wszyscy zebrani w gminnej sali sportowej w geście solidarności z objętą wojną Ukrainą zakończyli turniej minutą ciszy.

Galeria zdjęć.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar