GOK Oleśnica

Finał "halówki" 2020

 W sobotę 22 lutego, w gminnej hali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono finał „gminnej halówki” o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica.


 

  W sobotę 22 lutego, w gminnej hali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono finał „gminnej halówki” o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica.

 

 

 

  Do rozgrywek zgłosiły się drużyny: Boguszyce, Boguszyce Os., Cieśle, Ligota Polska, Zarzysko, Sokołowice, Wszechświęte, Gręboszyce, Nieciszów, Nowoszyce, Piszkawa, Krzeczyn oraz Świerzna. Zespoły podzielone na dwie grupy rozgrywały mecze w salach sportowych w Sokołowicach oraz w Ligocie Małej. Po fazie meczy grupowych do ćwierćfinałów zakwalifikowały się drużyny z Zarzyska, Ligoty Polskiej, Sokołowic, Cieśli, Nowoszyc, Krzeczyna, Nieciszowa oraz Gręboszyc. 

 

  Turniej finałowy był bardzo zacięty i wyrównany, a fakt, że przegrywający odpada z dalszej rywalizacji bardzo zmobilizował wszystkie drużyny do gry na najwyższym poziomie. Po meczach ćwierćfinałowych do kolejnej rundy awans wywalczyły drużyny: Zarzyska, Nieciszowa, Sokołowic oraz Cieśli. Mecze półfinałowe nie rozczarowały zgromadzonej publiczności i dostarczyły wszystkim wiele emocji oraz dużo bramek. Do finału awans zapewnili sobie zawodnicy z Nieciszowa i Sokołowic, którzy pokonali drużyny z Cieśli oraz Zarzyska.

 

  Mały finał, czyli mecz o trzecie miejsce, pomiędzy Zarzyskiem, a Cieślami na swoją korzyść rozstrzygnęła reprezentacja Cieśli wygrywając 5:1, zajmując tym samym trzecie miejsce na podium. Długo wyczekiwany mecz finałowy na swoją korzyść rozstrzygnęła reprezentacja Nieciszowa, pewnie pokonując drużynę z Sokołowic 6:0. Zwycięstwo pozwoliło obronić wywalczony w roku ubiegłbym "Puchar Wójta" gminy Oleśnica. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Wołodkiewicz, Bartosz Dąbrowski, Maciej Dąbrowski, Rafał Dąbrowski, Damian Knysak, Szymon Dacków, Kacper Korcik, Piotr Bujak, Krystian Mróz. Królem strzelców "gminnej halówki" został Paweł Doniec z Zarzyska, zdobywca 24 bramek, we wszystkich meczach. Najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Wołodkiewicza z Nieciszowa.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Konrad Zawadzki, Paweł Małecki oraz Rafał Świerczek.

 

Ćwierćfinały:
1.Zarzysko - Gręboszyce 3:2 
2.Ligota Polska - Nieciszów 1:4 
3.Sokołowice - Krzeczyn 1:0
4.Cieśle - Nowoszyce 2:0 

Półfinały:
Zarzysko - Sokołowice 2:4 
Cieśle - Nieciszów 0:5 

Finały:
III miejsce: Zarzysko - Cieśle 1:5 
I miejsce: Sokołowice - Nieciszów 0:6 

 

Dla najlepszych drużyn puchary i nagrody wręczali przewodniczący rady gminy Oleśnica Tadeusz Kunaj oraz przedstawicielka komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa pani Janina Bednarska.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia.

 

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar