GOK Oleśnica

Finały gminnej siatkówki 2022

Niedziela w gminnej sali sportowej w Oleśnicy zdominowana została przez finałowe turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

 


Jako pierwsze do rywalizacji o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica przystąpiły reprezentantki naszej gminy z miejscowości: Cieśle, Nieciszów, Sokołowice oraz Świerzna. Drużyny swoje mecze rozgrywały systemem „każdy z każdym”, mecz i rewanż podczas pięciu turniejów. Ostatni finałowy turniej, pomimo wyłonienia zwycięzcy we wcześniejszych turniejach, był bardzo zacięty i emocjonujący, a wszystkie mecze charakteryzowały się wyrównanym poziomem. Już w pierwszym meczu turnieju spotkały się rywalizujące o drugie miejsce w całych rozgrywkach drużyny Cieśli oraz Świerznej. Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęły reprezentantki Świerznej, wygrywając 2:0 w setach i tym samy zapewniając sobie drugie miejsce w całych rozgrywkach. Ostatecznie zwycięstwo i „Puchar Wójta” gminy Oleśnica zdobyła drużyna Nieciszowa w składzie: Małgorzata Mróz, Iwona Andreasik, Marta Kowalska, Halina Chołda, Benita Salik, Agnieszka Kozieł oraz Klaudia Kozera, wygrywając wszystkie mecze w całych rozgrywkach. Drugie miejsce na podium wywalczyła reprezentacja z Świerznej, a miejsce trzecie zajęła drużyna z Cieśli. Tuż za podium na czwartym miejscu rywalizację zakończyła drużyna pań z Sokołowic.

Lp. Drużyna M. Pkt. Set
1.Nieciszów 15 30 30:2
2.Świerzna 15 16 17:15
3.Cieśle 15 14 14:20
4.Sokołowice 15 2 3:28

Po zakończonych zmaganiach pań kolejne sportowe emocje czekały nas podczas turnieju mężczyzn. W tegorocznych rozgrywkach wystartowały reprezentacje z Cieśli, Wszechświętego, Poniatowic, Sokołowic oraz ze Świerznej. Rywalizacja pomiędzy najlepszymi drużynami z naszej gminy była bardzo zacięta i wyrównana, a wszystkim zgromadzonym dostarczyła wiele emocji. Po rozegraniu kompletu turniejów najlepsza okazała się drużyna Świerznej, która w turnieju finałowym wystąpiła w składzie: Anna i Rafał Wolak, Andrzej Materek, Adrian Otrębski, Wojciech Rytkowski, Paweł Toch, Damian Chrzanowski. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Wszechświętego, a miejsce trzecie zajęła drużyna z Cieśli. Tuż za podium stanęli reprezentanci Poniatowic.

Lp. Drużyna M. Pkt. Set
1.Świerzna 11 18 18:6
2.Wszechświęte 11 14 16:5
3.Cieśle 11 8 9:15
4.Poniatowice 11 4 6:16
5.Sokołowice 8 4 4:10

Wszystkie drużyny występujące w turniejach finałowych otrzymały nagrody i puchary, które wręczali wójt gminy Oleśnica Marcin Kasina, przewodniczący rady gminy Oleśnica Tadeusz Kunaj oraz przewodniczący komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa Grzegorz Szymański. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jan Barański, Aleksander Chrzanowski oraz Stanisław Koziara.

 

Galeria zdjęć

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar