GOK Oleśnica

KOGUTEK zapiał po raz kolejny!

Kilkunastu wystawców, kilkudziesięciu artystów na scenie, przepyszne wielkanocne specjały i kolorowe wiosenne ozdoby – to wszystko można było znaleźć na XXIII Przeglądzie Zwyczajów i Obrzędów Wiosennych i Wielkanocnych KOGUTEK 2022. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią KOGUTEK zapiał 3 kwietnia w hali sportowej przy ul. Wileńskiej.


Po raz pierwszy wydarzenie to odbyło się razem z Jarmarkiem Wielkanocnym. Na stoiskach swoje ozdoby i potrawy wystawiły Koła Gospodyń Wiejskich z Bystrego, Boguszyc, Wszechświętego, Ostrowiny, Poniatowic i Sokołowic. Ponadto można było nabyć stroiki, dzieła sztuki i inne piękne rzeczy od Jagody Raczyk, Mydlarni KAMEA, Anny Pękalskiej, „Ostoi Sztuki”, WTZ Syców-Dobroszyce oraz kawa „Black Cup Coffee”.

Przegląd KOGUTEK rozpoczął swoim debiutem zespół „Koper”. Uroczystego otwarcia dokonali Marcin Kasina – wójt gminy Oleśnica razem z Moniką Małobęcką-Wzgardą – dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica. Dalej scena należała już do zespołów i grup artystycznych z terenu gminy Oleśnica: „Kapela Smyki”, „Śpiewanki” – grupa dzieci z Nieciszowa, „Karolinki” z Bystrego, „Boguszyczanie” z Boguszyc, „Zazula” z Poniatowic, „Rzędowianie” z Boguszyc Osiedla, „Fajne Babki” z Boguszyc, kabaret „Polip”, „Ligocianie” z Ligoty Wielkiej, „Pokolenia” z Ligoty Małej, „Teatrzyk Retro” z Ostrowiny, „Wyszogrodzianie” z Wyszogrodu i „Jarzębina” z Sokołowic.

Warto wspomnieć, że KOGUTEK z numerem „23” czekał aż dwa lata, by mógł się odbyć. W 2020 roku był już przygotowany plakat i wysłane zaproszenia, ale od marca wszystkie tego typu imprezy były odwołane. Po dwóch latach pandemii znowu mogliśmy się spotkać! Dziękujemy wszystkim – od najmłodszych po najstarszych – dzięki którym najważniejsze wiosenno-wielkanocne wydarzenie w naszej gminie znowu mogło się odbyć i KOGUTEK ponownie głośno zapiał!

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar