GOK Oleśnica

Mistrzostwa gminy Oleśnica w „futsalu” seniorów 2023

25 lutego w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono finał gminnego „futsalu” o „Puchar Wójta” gminy Oleśnica.


W rozgrywkach rywalizowały drużyny z Boguszyc, Boguszyc Osiedla, Cieśli, Krzeczyna, Ligoty Polskiej, Piszkawy, Sokołowic, Świerznej, Wszechświętego oraz Zarzyska, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu meczy w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się drużyny z Krzeczyna, Boguszyc Os., Wszechświętego, Piszkawy, Świerznej, Zarzyska, Cieśli oraz Ligoty Polskiej. Fakt, że przegrywający odpada z dalszej rywalizacji bardzo zmobilizował wszystkie drużyny do gry na najwyższym poziomie, a awans po wyrównanych i zaciętych spotkaniach do półfinałów wywalczyły zespoły: Boguszyce Osiedle, Ligota Polska, Wszechświęte oraz Piszkawa.

Mecze półfinałowe nie rozczarowały zgromadzonych i dostarczyły wiele emocji oraz zwrotów akcji. Do finału awans zapewnili sobie zawodnicy z Piszkawy, którzy w rzutach karnych pokonali drużynę Wszechświetego oraz Boguszyce Osiedle, zwyciężając z drużyną Ligoty Polskiej.
W meczu o trzecie miejsce, pomiędzy drużynami Wszechświętego i Ligoty Polskiej zwycięstwo 6:3 odnieśli zawodnicy Wszechświętego zajmując trzecie miejsce na podium. Mecz finałowy nie zawiódł zgromadzonej publiczności i tak jak wszystkie poprzednie mecze tego dnia, był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie. "Puchar Wójta" gminy Oleśnica zdobyła reprezentacja Boguszyc Osiedla zwyciężając finale z drużyną Piszkawy 5:3. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Adrian Załachowski, Patryk Gretka, Maciej Dużyński, Fabian Markowski, Krystian Kowalski, Jakub Górny, Szymon Kuraś oraz Wojciech Dworniczak. Tytuł króla strzelców wywalczył Fabian Markowski z Boguszyc Osiedla zdobywając 23 bramki we wszystkich meczach, a najlepszym bramkarzem został bramkarz drużyny Boguszyce Osiedle - Adrian Załachowski.

Nad prawidłowym przebiegiem całych rozgrywek czuwali sędziowie Piotr Całkosiński, Aleksander Chrzanowski, Mieczysław Głowaczewski oraz Ireneusz Kozioł.

Półfinały:
Piszkawa - Wszechświęte 2:2 k 3:2
Ligota Polska - Boguszyce Os. 0:5
Finały:
III miejsce: Wszechświęte - Ligota Polska 6:3
Finał: Piszkawa - Boguszyce Os. 3:5

Dla wszystkich drużyn, zawodników oraz sędziów przygotowane puchary, statuetki i nagrody wręczali, Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica, Monika Małobęcka - Wzgarda - dyrektor GOK Oleśnica, Tomasz Domal - wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa oraz Janina Bednarska z Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć - kliknij

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar