GOK Oleśnica

Mistrzostwa Gminy Oleśnica w piłce nożnej młodzików i juniorów młodszych.

Poznaliśmy mistrzów w piłce nożnej wśród młodzików i juniorów młodszych. Finałowe turnieje odbyły się w sobotę 19 czerwca na gminnym boisku "Orlik" przy ul. Wileńskiej.

Podczas minionego sezonu 2020/2021 GOK Oleśnica zorganizował 9 turniejów, w których łącznie uczestniczyło 6 drużyn. Po zakończonym turnieju odbyło się przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica podsumowanie zmagań najmłodszych piłkarzy z gminy Oleśnica. W pierwszej kolejności wręczono pamiątkową statuetkę dla sędziego, pana Czesława Szczepaniaka prowadzącego całe rozgrywki.

W turniejach młodzików w końcowym rozrachunku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Krzeczyna, której opiekunem jest pan Tadeusz Haba. Miejsce drugie na podium zajęła drużyna z Dziadowej Kłody, a miejsce trzecie przypadło zawodnikom Nowoszyc. Królem strzelców młodzików został Dawid Olech z Dziadowej Kłody zdobywając 21 bramek.

Mistrzostwo gminy Oleśnica juniorów młodszych i puchar „Wójta Gminy Oleśnica”, po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji, wywalczyła reprezentacja Ligoty Małej, której opiekunem jest pan Waldemar Krakowski. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie z Wyszogrodu, a miejsce trzecie zdobyli zawodnicy z Dziadowej Kłody. Królem strzelców został Kacper Rybczyński z Wyszogrodu, zdobywca 12 bramek.

Dla wszystkich drużyn i zawodników przygotowane puchary, statuetki oraz nagrody wręczali Tadeusz Kunaj - przewodniczący rady gminy Oleśnica, Grzegorz Szymański - przewodniczący komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa oraz Monika Małobęcka -Wzgarda - dyrektor GOK Oleśnica. Nagrody dodatkowe dla młodych sportowców przygotował Grzegorz Szymański.