GOK Oleśnica

Mistrzostwa Gminy Oleśnica w piłce nożnej seniorów

Ostatnia w tym sezonie kolejka piłki nożnej seniorów o mistrzostwo gminy Oleśnica odbyła się w niedzielę 20 czerwca. W obecnym sezonie miejsca na podium zdobyte zostały już przed ostatnimi kolejkami, a zacięty pojedynek w ostatnich spotkaniach o „Puchar Wójta” Gminy Oleśnica toczyły reprezentacje Boguszyc Osiedla, Nieciszowa oraz Świerznej.


Po rozegraniu bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami na dwie kolejki przed końcem gminnych zmagań drużyna Boguszyce Osiedle, prowadzona przez pana Mieczysława Mosia, po raz pierwszy wywalczyła mistrzostwo gminy Oleśnica. Wicemistrzostwo „Ligi Gminnej” zdobyli reprezentanci Świerznej, a najniższe miejsce na podium w ostatniej kolejce wywalczyli zwycięzcy z ostatniego zakończonego sezonu 2018/2019 – reprezentacja Nieciszowa.

Po zakończonych zmaganiach sportowych odbyło się przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica oraz przez drużynę Ligoty Polskiej prowadzoną przez pana Krzysztofa i Dawida Kłysa wspólne podsumowanie minionego sezonu. W pierwszej kolejności wyróżnieni zostali sędziowie, prowadzący całe rozgrywki, czyli panowie Mieczysław Głowaczewski oraz Piotr Całkosiński. Następnie wręczono puchar „Fair Play” za czystą grę i ducha zdrowej rywalizacji, który wywalczyła w obecnych rozgrywkach reprezentacja Boguszyc Osiedla. W następnej kolejności wręczono medale i puchary dla trzech najlepszych drużyn z gminy Oleśnica. Na zakończenie podsumowania nagrodzono najlepszego strzelca rozgrywek oraz bramkarza. W tym sezonie statuetka dla „snajpera” sezonu powędrowała do zawodnika z drużyny Boguszyc Osiedla, Pawła Polkowskiego, który w całych rozgrywkach zdobył 26 bramek. Najlepszą obroną w całych rozgrywkach mogła pochwalić się drużyna z Boguszyc Osiedla, a tym samym ich bramkarz, Daniel Załachowski zdobył statuetkę dla najlepszego bramkarza. W zakończonym sezonie reprezentacja z Boguszyc Osiedla okazała się zdecydowanie najlepszą drużyną naszych rozgrywek, udowadniając to zdobywając wszystkie najważniejsze trofea drużynowe i indywidualne.


Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowane puchary, medale i statuetki wręczali, Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica, Tadeusz Kunaj - przewodniczący Rady Gminy Oleśnica, Grzegorz
Szymański - przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa, Anita Markiewicz - Wróbel - radna gminy Oleśnica oraz Monika Małobęcka - Wzgarda - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica. Poczęstunek dla wszystkich uczestników podsumowania przygotowały panie z KGW Boguszyce.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar