Mistrzostwa Gminy Oleśnica w piłce nożnej seniorów - 2021/2022

Ostatnia w tym sezonie kolejka piłki nożnej seniorów o mistrzostwo gminy Oleśnica odbyła się w niedzielę 12 czerwca.

Podobnie jak przed rokiem o najwyższe miejsca na podium rywalizowały reprezentacje Boguszyc Osiedla, Nieciszowa oraz Świerznej. W obecnym sezonie na trzy kolejki przed końcem gminnych zmagań drużyna Nieciszowa, prowadzona przez pana Krzysztofa Migalskiego wywalczyła „Puchar Wójta” Gminy Oleśnica, który w poprzednim sezonie straciła na rzecz drużyny z Boguszyc Osiedla. Zeszłoroczny zwycięzca popularnej „Ligi Gminnej” w tym roku musiał zadowolić się wicemistrzostwem gminy, o które do ostatniej kolejki walczył z drużyną Świerznej, która finalnie zajęła trzecie miejsce na podium.

Po zakończonych zmaganiach sportowych odbyło się przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica oraz przez drużynę Zarzyska prowadzoną przez pana Andrzeja Szymańskiego wspólne podsumowanie minionego sezonu. W pierwszej kolejności wręczono puchar „Fair Play” za czystą grę i ducha zdrowej rywalizacji, który wywalczyła w obecnych rozgrywkach reprezentacja Nieciszowa. Następnie wręczono medale i puchary dla trzech najlepszych drużyn z gminy Oleśnica, a po nich nagrodzono najlepszego strzelca rozgrywek oraz bramkarza. W tym sezonie statuetka dla najskuteczniejszego „snajpera” sezonu po raz drugi z rzędu powędrowała do zawodnika drużyny Boguszyc Osiedla - Pawła Polkowskiego, który w całych rozgrywkach zdobył 24 bramki. Najlepszą obroną w całych rozgrywkach mogła pochwalić się drużyna z Boguszyc Osiedla, a tym samym podobnie jak przed rokiem ich bramkarz, Daniel Załachowski zdobył statuetkę dla najlepszego bramkarza.
Na zakończenie podsumowania wyróżnieni zostali sędziowie, prowadzący całe rozgrywki, czyli panowie Piotr Całkosiński, Mieczysław Głowaczewski, Ireneusz Kozioł oraz Wojciech Kozak.

Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowane puchary, medale i statuetki wręczali, Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica oraz Tomasz Domal z Janiną Bednarską przedstawiciele Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa.

Drużyna M. Pkt. Bramki
1.Nieciszów 18 47 85:28