Mistrzostwa gminy Oleśnica w piłce siatkowej kobiet - 2024

Mistrzostwa gminy Oleśnica w piłce siatkowej kobiet to coroczne wydarzenie sportowe, które przyciąga wiele miłośniczek tej dyscypliny.

W tym roku wzięło w nich udział sześć zespołów, które rywalizowały ze sobą w systemie ligowym. Wszystkie mecze były pełne emocji i zaciętej walki, a poziom gry był bardzo wysoki. Mistrzostwa gminy Oleśnica w piłce siatkowej kobiet to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale także do integracji i nawiązywania nowych znajomości. Po trzech turniejach rozegranych w gminnej hali sportowej w Oleśnicy najlepszą drużyną okazały się zawodniczki ze Świerznej, które wygrały wszystkie swoje mecze nie tracąc ani jednego seta. Drużyna obroniła wywalczony w poprzednim sezonie „Puchar Wójta” występując w składzie: Anna i Amelia Wolak, Elżbieta Kaczmarczyk, Beata Grzegorek, Weronika Wolander, Wioletta Skorna oraz Dorota Musiałek. Drugie miejsce zajęły panie z Sokołowic, a trzecie miejsce wywalczyły reprezentantki Nieciszowa. Tuż za podium czwarte miejsce zajęła drużyna Cieśli. Miejsce piąte wywalczyły reprezentantki Dobroszyc, a na szóstym miejscu swoje zmagania zakończyła reprezentacja Ligoty Małej.

Nad prawidłowym przebiegiem całych rozgrywek czuwali sędziowie Jan Barański oraz Rafał Wolak.

Organizatorzy turnieju, czyli Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, zadbał o puchary i nagrody dla wszystkich drużyn, które wręczali Tadeusz Kunaj - przewodniczący rady Gminy Oleśnica oraz Grzegorz Szymański - przewodniczący komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zapraszamy na kolejne turnieje!

Tabela końcowa:

Lp. Drużyna M. Pkt. Set