GOK Oleśnica

Na Wójtowej Polanie Kresowe Śpiewanie

Wspomnienia, dawne smaki, archiwalne zdjęcia a przede wszystkim kresowe śpiewanie – to wszystko znalazło się w programie wydarzenia „Na Wójtowej Polanie Kresowe Śpiewanie”. Na spotkaniu, które odbyło się w Boguszycach w niedzielę 29.05.2022, swój kresowy repertuar zaprezentowało dwanaście zespołów z Gminy Oleśnica i z Dobroszyc.


Całe wydarzenie rozpoczęło się od odtańczenia przez wszystkich uczestników spotkania tradycyjnego poloneza.

Następnie zaprezentowały się zespoły: „Jarzębina”, chór „Una Voce”, „Boguszyczanie”, „Leszczynki” z Dobroszyc, „Karolinki”, „Fajne Babki”, „Zazula”, „Ligocianie”, „Pokolenia”, Wianki”, „Rzędowianie” i „Wyszogrodzianie”.

Artyści mogli spróbować smaków dzieciństwa a w Izbie Pamięci Gminy Oleśnica (już od piątku) można było zobaczyć wystawę „Początki Gminy Oleśnica". Na wystawie zgromadzono archiwalne zdjęcia, mapy i karty kronik sprzed lat, ukazujące życie osób, które przybywszy z Kresów zasiedlali po wojnie tereny Gminy Oleśnica.

Podczas spotkanie miało miejsce kilka miłych akcentów. Sołectwo Boguszyce przeprowadziło charytatywny kiermasz ciast dla małej mieszkanki Boguszyc – Maja z powodu swojej choroby potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację. Wójt Marcin Kasina oraz Tadeusz Kunaj – przew. Rady Gminy, złożyli życzenia oraz wręczyli prezent ks. Andrzejowi Augustynowi – proboszczowi w Boguszycach z okazji 35-lecia kapłaństwa. Wydarzenie odwiedziła również poseł Agnieszka Soin.

Warto dodać, że niedzielne śpiewanie odbyło się w Dzień Animatora i Działacza Kultury, który obchodzony jest każdego roku 29. maja, z tej okazji wszystkim obecnym artystom życzenia złożyła Monika Małobęcka-Wzgarda – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar