O Niepodległej w Boguszycach

Przy pomniku upamiętniającym 2 Armię Wojska Polskiego w Boguszycach, złożono kwiaty i oddano cześć walczącym o wolność naszej Ojczyzny.

W uroczystości w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział Marcin Kasina – wójt Gminy Oleśnica, Tadeusz Kunaj – przewodniczący Rady Gminy Oleśnica, major rezerwy Jerzy Trzciński oraz ppłk rezerwy Zdzisław Gołebiowski z Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. Ziemi Oleśnickiej, Monika Małobęcka-Wzgarda – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica, przedstawiciele sołectwa Boguszyce z Jadwigą Bodo – sołtysem Boguszyc oraz delegacja młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sokołowicach. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowicach – Kamil Jaroszek i Sebastian Walczyk, którzy również wystawili wartę honorową.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, delegacje złożyły wiązanki i zapalono znicze przy boguszyckim pomniku. Po uroczystości, uczestnicy udali się do świetlicy na tradycyjną grochówkę.