Pegazik 2024

W dniu 21 lutego 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Jenkowicach odbyły się Eliminacje Gminne XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

W konkursie wzięło udział 26 recytatorów z 6 gminnych szkół (SP Ligota Mała, SP Smolna, SP Ligota Polska, SP Sokołowice, SP Gminy Oleśnica, SP Wszechświęte,).

Jury w składzie:

-         Jadwiga Maszorek – Przewodnicząca – Kierownik Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy

-         Kamila Pajda – Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica

-         Stanisław Król – Animator kultury i czytelnictwa, współzałożyciel grupy „Bajk Stajl”, realizator projektu Bookworm

po wysłuchaniu wszystkich prezentacji do etapu powiatowego XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” zakwalifikowało:

w kategorii „młodsi”

- Kaja Kot – SP Sokołowice
- Wiktor Hajduk  – SP Smolna
- Agnieszka Kalemba – SP Ligota Polska

w kategorii „starsi”

- Varvara Nesyn – SP Sokołowice
- Emilia Sokół – SP Sokołowice

- Julia Grzeszczakowska – SP Gminy Oleśnica

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

- Antonina Cichosz – SP Gminy Oleśnica

- Lena Mateusiak – SP Gminy Oleśnica

- Aleksandra Nahirnych – SP Ligota Mała

- Aleksandra Hampelska – SP Ligota Mała

- Oliwia Bugla – SP Gminy Oleśnica

- Karol Korzępa – SP Gminy Oleśnica

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych wręczyli Monika Małobęcka-Wzgarda – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica oraz Marcin Kasina – Wójt Gminy Oleśnica.

Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu!

Link do galerii