GOK Oleśnica

Piknik z Kulturą i Sportem – „Promowanie Rodzicielstwa Zastępczego”

Teren przy świetlicy w Piszkawie stał się największym polem piknikowym w sobotnie (11.06) popołudnie. „Piknik z Kulturą i Sportem”, który w tym roku był zorganizowany pod hasłem „Promowanie Rodzicielstwa Zastępczego”, zgromadził kilkuset uczestników, którzy przybyli całymi rodzinami.


Całe wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej dekoracji drużyn piłkarskich, które również w sobotę w Krzeczynie, zakończyli rozgrywki w kategoriach młodzików i juniorów młodszych.
W tym sezonie wśród młodzików jak i juniorów młodszych bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Dziadowej Kłody.

 

Szczegółowe wyniki i podsumowanie sezonu piłkarskiego – LINK

 

Podczas rodzinnego wydarzenia promowano rodzicielstwo zastępcze. Można było dowiedzieć się jak zostać rodziną zastępczą oraz jak starać się o Kartę Dużej Rodziny a także wziąć udział w loterii z nagrodami. Na innych stoiskach najmłodsi, jak i ci starsi mogli wziąć udział w animacjach i warsztatach prowadzonych przez pracowników GOK Oleśnica, Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguszycach oraz ZHP, skorzystać z waty cukrowej, popcornu czy ciepłej zupy, naleśników i kiełbasek przygotowanych przez KGW Boguszyce. Uczestnicy pikniku brali czynny udział w rozgrywkach sportowych i sportowych animacjach. Najmłodsi bardzo licznie bawili się na dmuchańcu a część artystyczną przygotowały zespoły taneczne z Ligoty Małej i Bystrego. Następnie swoje wokalne umiejętności przygotowali uczestnicy WTZ z Dobroszyc. Następnie swoje umiejętności, w pokazie ewakuacji poszkodowanego z miejsca wypadku, zaprezentowali strażacy OSP z Ligoty Małej. Na zakończenie spotkania harcerze ZHP z Namysłowa poprowadzili zabawę z tańcami integracyjnymi. Ostatnim akcentem pikniku była projekcja kina plenerowego a w repertuarze: „Jak wytresować smoka”.

Organizatorami tegorocznego „Pikniku z Kulturą i Sportem” w Piszkawie byli: Gmina Oleśnica, Powiat Oleśnicki, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, WTZ Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Dobroszyce-Syców oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Oleśnicy.

Podziękowania ślemy szczególnie: władzom Gminy Oleśnica i Starostwa Powiatu Oleśnickiego na czele z Marcinem Kasiną – wójtem Gminy Oleśnica i Stanisławem Stępniem – wicestarostą Powiatu Oleśnickiego, Pani Janinie Bednarskiej – radnej Gminy Oleśnica i sołtysowi Piszkawy, OSP z Ligoty Małej za pokaz sprzętu i swoich umiejętności, harcerzom ZHP z Namysłowa za pomoc w przygotowaniach i prowadzeniu animacji dla dzieci, Pani Nikoli Górskiej za prowadzenie rozgrzewki i pomoc w przygotowaniu imprezy, zespołom tanecznym z Ligoty Małej i Bystrego z instruktorem GOK Panią Katarzynę Skowron, KGW z Boguszyc za przygotowanie posiłków, sportowcom i opiekunom drużyn sportowych, radnym Gminy Oleśnica z przewodniczącym Rady Gminy Panem Tadeuszem Kunajem i radnym Powiatu Oleśnickiego za obecność.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar