GOK Oleśnica

Podsumowanie piłkarskiego sezonu 2022/2023

17 czerwca na boisku sportowym w Boguszycach Osiedlu odbył się „Piknik z Kulturą i Sportem” podczas, którego przeprowadzono podsumowanie minionego sezonu piłkarskiego seniorów, juniorów młodszych oraz młodzików w gminie Oleśnica.


W pierwszej kolejności nagrodzono najlepsze drużyny seniorów rywalizujące w popularnej „Lidze Gminnej”. Puchar „Fair Play” za czystą grę i ducha zdrowej rywalizacji wywalczyła w obecnych rozgrywkach reprezentacja Boguszyc. Następnie wręczono medale i puchary dla trzech najlepszych drużyn z gminy Oleśnica, a po nich nagrodzono najlepszego strzelca rozgrywek oraz bramkarza. Najlepszą drużyną i zdobywcą „Pucharu Wójta” gminy Oleśnica w zakończonym sezonie została reprezentacja Smolnej, prowadzona przez pana Łukasza Pustelnika. Wicemistrzostwo zdobyli reprezentanci Nieciszowa, a najniższe miejsce na podium wywalczyła reprezentacja Świerznej. Statuetka dla najskuteczniejszego „snajpera” w obecnym sezonie powędrowała do zawodnika drużyny Bogusławic - Łukasza Mazgaja, który w całych rozgrywkach zdobył 15 bramek. Najlepszą obroną w całych rozgrywkach mogła pochwalić się drużyna ze Smolnej, a tym samym ich bramkarz Łukasz Pustelnik zdobył statuetkę dla najlepszego bramkarza.

Następną nagradzaną grupą zawodników za sezon 2022/2023 byli młodzicy uczestniczący w naszych rozgrywkach, czyli reprezentanci Piszkawy, Nowoszyc, Krzeczyna, Dąbrowy oraz z Dziadowej Kłody. W rywalizacji najmłodszych piłkarzy za poprzedni sezon wszystkim drużynom i zawodnikom wręczono puchary i medale za zajęcie pierwszego miejsca. Z każdej drużyny wyłoniono również najlepszego strzelca i bramkarza. Statuetki dla króla strzelców powędrowały do Alana Kaczmarka z Dziadowej Kłody, Igora Fenik z Nowoszyc, Kacpra Terleckiego z Krzeczyna, Filipa Wesołowskiego z Piszkawy oraz Wiktora Załachowskiego z Dąbrowy. Najlepszymi bramkarzami zostali Szymon Jabłoński z Dziadowej Kłody, Bartek Witek z Nowoszyc, Maciej Kasprzak z Krzeczyna, Wiktor Hajduk z Piszkawy oraz Kajetan Dobrowolski z Dąbrowy.

Kolejnymi nagradzanymi zawodnikami z gminnych rozgrywek byli uczestnicy rywalizujący w rozgrywkach juniorów młodszych. Rywalizację wśród juniorów młodszych wygrała drużyna z Dziadowej Kłody, miejsce drugie wywalczyła drużyna z Krzeczyna, a miejsce trzecie zdobyła reprezentacja z Nowoszyc. Tuż za podium znalazły się drużyny Piszkawy oraz z Boguszyc. Najskuteczniejszym zawodnikiem całych rozgrywek został Mateusz Hreczuch z Krzeczyna, który zdobył 30 bramek. Najlepszym bramkarzem został Kacper Kozłowski z Dziadowej Kłody.

Po nagrodzeniu najlepszych drużyn i zawodników wręczono statuetki dla wszystkich opiekunów drużyn młodzików i juniorów młodszych: Aleksandra Biszczanik i Mateusz Serafin z Nowoszyc, Tadeusz Haba i Waldemar Krakowski z Krzeczyna, Tomasz Nowak z Piszkawy, Wiesław Walicki z Dziadowej Kłody, Tomasz Jaszczyszak z Dąbrowy oraz Jan Machowski z Boguszyc.

Na zakończenie podsumowania wyróżnieni zostali sędziowie, prowadzący piłkarskie rozgrywki w naszej gminie, czyli panowie Piotr Całkosiński, Mieczysław Głowaczewski, Wojciech Kozak oraz Ireneusz Kozioł.

Dla wszystkich drużyn i zawodników przygotowane puchary, medale, statuetki oraz nagrody wręczali Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica, Tadeusz Kunaj przewodniczący Rady Gminy, Grzegorz Szymański przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa, Tomasz Domal wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa, Janina Bednarska z Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa, Daniel Banaś radny gminy Oleśnica oraz Monika Małobęcka - Wzgarda dyrektor GOK Oleśnica.

Galeria zdjęć.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar