GOK Oleśnica

Połączeni Muzyką

W przeddzień 83. rocznicy agresji radzieckiej na Polskę, przy pomniku II Armii Wojska Polskiego w Boguszycach odbyła się uroczystość złożenia kwiatów i uczczenia bohaterów II Wojny Światowej.


W obchodach udział wzięli Krzysztof Skórzewski – zastępca wójta Gminy Oleśnica, Tadeusz Kunaj – przew. Rady Gminy Oleśnica, przedstawiciele życia kulturalnego naszej gminy z Moniką Małobęcką-Wzgardą – dyr. GOK Oleśnica, delegacja uczniów Szkoły Podstawowa Gminy Oleśnica w Oleśnicy, przedstawiciele sołectwa Boguszyce z Magdaleną Myjkowską – sołtysem Boguszyc, delegacja Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. Ziemi Oleśnickiej w składzie: ppłk. w st. spocz. Zdzisław Goębiowski, mjr w st. spocz. Jerzy Trzciński, st. chor. Szt. Zbigniew Antoszczyk, delegacja koła Lotnik w składzie: płk. w st. spocz. Bogumił Duczmalewski oraz kpt. w st. spocz. Jan Wołodkiewicz. Wartę honorową przy pomniku wystawiła Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołowicach : Bartłomiej Susidko, Aleksander Białoskórski i Kamil Górski.

W dalszej części obchodów, połączonych z 30. Europejskimi Dniami Dziedzictwa - „Połączeni dziedzictwem”, przy Izba Pamięci Gminy Oleśnica, razem z gminnymi zespołami śpiewano pieśni patriotyczne. W pomieszczeniach Izby natomiast przygotowano wystawę przybliżającą życie mieszkańców w latach powojennych. Na archiwalnych mapach, zdjęciach i dokumentach zebrano wiele wspomnień i dowodów trudności ale i piękna tamtych czasów.
Pieśni patriotyczne zaprezentowali: Jarzębina, Boguszyczanie, Teatrzyk Retro, Koper, Ligocianie, Rzędowianie i Zazula.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar