GOK Oleśnica

Puchar Niepodległości 2021

W weekend w gminnej sali sportowej w Oleśnicy odbyły się turnieje w halowej piłce nożnej seniorów oraz w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

 

 


W sobotę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono turniej halowej piłki nożnej seniorów. Do rywalizacji o puchar Niepodległości zgłosiło się 6 drużyn z gminy Oleśnica: Smardzów, Świerzna, Boguszyce Osiedle, Piszkawa, Cieśle oraz Wszechświęte, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania dostarczyły zgromadzonym bardzo dużo emocji oraz co najważniejsze sporo bramek. Po zakończeniu meczy eliminacyjnych w grupach, do fazy finałowej awansowały drużyny Wszechświęte, Świerzna, Boguszyce Osiedle oraz Cieśle. Wyrównane mecze rundy półfinałowej wyłoniły drużyny, które wywalczyły awans do meczów o trzecie i pierwsze miejsce. W małym finale zwycięstwo odniosła drużyna Świerznej pokonując 3:0 reprezentację Boguszyce Osiedle. Finałowy mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła reprezentacja Cieśli, zwyciężając z drużyną Wszechświętego 1:0. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek oraz rywalizacją „fair play” czuwali sędziowie Mieczysław Głowaczewski oraz Aleksander Chrzanowski.


W niedzielę 14 listopada gminna sala sportowa w Oleśnicy zdominowana została przez turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

Do porannego turnieju kobiet zgłosiły cztery drużyny z gminy Oleśnica: Sokołowice, Cieśle, Nieciszów oraz Świerzna. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami były bardzo zacięte i dostarczyły wszystkim zgromadzonym dużo emocji. Po wyrównanych meczach „każdy z każdym” cały turniej po raz kolejny wygrały panie z Nieciszowa, wygrywając wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu swoją rywalizację zakończyły panie ze Świerznej, a miejsce trzecie wywalczyła reprezentacja Cieśli po bardzo zaciętym pojedynku z drużyną Sokołowic.

Kolejne emocje siatkarskie czekały podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowało 8 drużyn z gminy Oleśnica i okolic: Świerzna, Wszechświęte, Poniatowice, Cieśle,Grający Inaczej, Invictus, Nietykalni oraz Trustmate Rockets. Po bardzo emocjonujących i zaciętych meczach z fazy grupowej, do meczów finałowych awansowały drużyny: Wszechświęte - Invictus oraz Trustmate Rockets - Grający Inaczej. Do wyłonienia zwycięzców w meczu o trzecie miejsce potrzebny był tie-break, który na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Wszechświętego. W finałowym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z drużyny Trustmate Rockets, którzy po bardzo wyrównanym i widowiskowym pojedynku pokonali również po tie-breaku 2:1 drużynę Grający Inaczej i tym samym zwyciężyli w całym turnieju. Zwycięskie drużyny w obu turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek oraz rywalizacją „fair play” czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski, Jan Barański oraz Stanisław Koziara.

 

Galeria zdjęć.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar