Rewitalizacja przystanku w Boguszycach

Z inicjatywy sołtysa Boguszyc Jadwigi Bodo, Koła Gospodyń Wiejskich w Boguszycach i przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica, odnowiono przystanek autobusowy w Boguszycach. Przystanek pomalowali mieszkańcy wioski pod czujnym okiem autora projektu Marcina Mrowickiego, instruktora GOK.

Na ścianach odnowionego przystanku można zobaczyć m.in. kościół parafialny oraz postać kobiety ubraną w ludowy strój inspirowany zespołem Boguszyczanie.

Przypomnijmy, że projekt kolorowych przystanków rozpoczął się2013 roku i spotkał się z bardzo pozytywnych odbiorem nie tylko wśród mieszkańców. „Kolorowe przystanki autobusowe” został uznany za jedną z 11 najlepszych europejskich praktyk, wskazanych łącznie w 9 europejskich krajach i znalazł się w badaniach oraz w raporcie pn. "Dziedzictwo kulturowe – innowacyjne poszerzanie grona odbiorców” (opracowanym przez Economia Creativa) w 2018 roku.