Wakacje z i w GOK

Pierwszy dzwonek i pierwsze lekcje zupełnie przekonały nieprzekonanych, że wakacje 2021 to już historia. Przypomnijmy co działo się w ostatnich tygodniach w Gminnym Ośrodku Kultury Oleśnica.

Niespełna trzysta dzieci uczestniczyło w zajęciach wakacyjnych, które odbywały się w wioskach Gminy Oleśnica. Najmłodsi wzięli udział w zajęciach sportowych, muzykoterapii, ceramicznych, teatru japońskiego, plastycznych oraz ekologiczne warsztaty z robakologiem. Wszystkie zajęcia odbywały się na głównie na świeżym powietrzu i z zachowaniem zasad sanitarnych. Zajęcia odbywały się dzięki niezastąpionym animatorom i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica: Zofii Matuszewskiej, Małgorzaty Zakrzewskiej-Biczysko, Małgorzaty Puszczyńskiej, Anny Łach, Edyty Moś, Krystiana Kapały, Artura Koziary, Marka Nikody, Marcina Mrowickiego i Arkadiusza Cichosza.

DSCPDC_0000_BURST20210811103159929

DSCPDC_0002_BURST20210805132515611_COVER

DSC03209

W wakacje przybył na mapie Gminy Oleśnica również kolorowy przystanek. Pod czujnym okiem Marcina Mrowickiego powstało kolejne kolorowe dzieło.

20210814_173714[34951]

WhatsApp Image 2021-09-02 at 08.57.24 (1)

Nową propozycją na spędzenie wakacyjnego czasu był pomysł Wakacyjnego Kina Plenerowego GOK. Boguszyce-Osiedle, Wszechświęte i Ligota Polska stały się na jeden wieczór salami kinowymi pod chmurką. Wieczorne seanse cieszą się coraz większym zainteresowaniem i na pewno to nie ostatnie propozycje kina plenerowego.

Przepiękna słoneczna pogoda, kilkunastu wystawców i piętnaście zespołów ludowych nie tylko z Gminy Oleśnica – tak prezentował się Jarmark Produktu Lokalnego „Smaki Gminy Oleśnica”, który odbył się w sobotę 21.08.2021 roku w Bystrem. Swoje produkty kulinarne i rękodzielnicze prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Oleśnica w namiotach wystawienniczych, które zostały nam użyczone przez LGD Dobra Widawa. Na scenie królowała natomiast muzyka folkowa, którą pielęgnują i zaprezentowały zespoły nie tylko z Gminy Oleśnica. Po zakończonym Jarmarku i koncercie zespołów ludowych przyszedł czas na wieczorny koncert gwiazd disco-polo. Jako pierwszy publiczność roztańczył zespół „Long and Junior”. Swoimi przebojami porwali ponad pół tysiąca osób zgromadzonych na boisku w Bystrem. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia i wieczoru koncert dał zespół „MIG”.