GOK Oleśnica

Weekend z turniejami o puchar „Świątecznego Karpia”

W miniony weekend w gminnej sali sportowej w Oleśnicy odbyły się kończące tegoroczne zmagania sportowe tradycyjne gminne turnieje futsalu i siatkówki o puchar „Świątecznego Karpia”.


Świąteczna rywalizacja sportowa jak zawsze odbywała się w przyjacielskiej atmosferze, dostarczając wszystkim zgromadzonym bardzo dużo emocji i widowiskowych zagrań.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły drużyny futsalu z gminy Oleśnica i okolic. W turnieju wystartowało 9 reprezentacji: KS Boguszyce Osiedle, Korona Stronia, Zarzysko, Krzeczyn, Ligota Wielka, Piszkawa, Zbytowa, Cieśle, Boguszyce Osiedle. W wyrównanych i pełnych emocji meczach grupowych najlepsze okazały się drużyny z Boguszyc Osiedla, Krzeczyna oraz z Cieśli, które swoje grupy wygrywały z kompletem zwycięstw. W emocjonującej rywalizacji finałowej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Cieśli, która do zwycięstwa w całym turnieju doszła nie ponosząc żadnej porażki. Tuż za nimi na miejscu drugim zakończyli rozgrywki reprezentanci Boguszyc Osiedla, a miejsce trzecie wywalczyła drużyna z Krzeczyna.

Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski oraz Ireneusz Kozioł.


Cała niedziela to rywalizacja w siatkarska kobiet i mężczyzn. W turnieju kobiet wystartowało 8 drużyn: Cieśle, Ligota Mała, WKS Sobieski Żagań, Energy Wrocław, Sokołowice, UKS Olimpik Wrocław, Spike Team Dobroszyce oraz Świerzna. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami były bardzo zacięte i wyrównane, a po rozegraniu meczy w grupach do meczy finałowych awansowały drużyny Świerznej, Energy Wrocław, UKS Olimpik Wrocław oraz WKS Sobieski Żagań. Mecz finałowy, podobnie jak cały turniej był bardzo wyrównany, ale w końcowym rozrachunku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Energy Wrocław pokonując reprezentację Świerznej 2:1 w setach. W meczu o trzecie miejsce spotkały się panie z UKS Olimpik Wrocław oraz WKS Sobieski Żagań i po emocjonującym meczu zwycięstwo 2:0 odniosły reprezentantki UKS Olimpik Wrocław.

Kolejne sportowe emocje czekały nas podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowało 5 drużyn: Poniatowice, Cieśle, Spalice, Invictus oraz drużyna Dream Team Sulmierzyce. Po rozegraniu pierwszej fazy turnieju pomiędzy drużynami męskimi, do finałowych zmagań awansowały drużyny Invictus, Dream Team Sulmierzyce, Poniatowice oraz Cieśle. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść reprezentanci Poniatowic pokonując 2:0 w setach drużynę Cieśli. W wyrównanej rywalizacji o pierwsze miejsce lepsza okazała się drużyna Dream Team Sulmierzyce pokonując 2:0 w setach drużynę Invictus.

Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jan Barański oraz Rafał Wolak.

Poczęstunek dla uczestników przygotowało KGW Boguszyce.

Galeria zdjęć

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar