GOK Oleśnica

Weekend z turniejami o puchar „Świątecznego Karpia”.

W miniony weekend przeprowadzono turnieje „Świątecznego Karpia” w halowej piłce nożnej seniorów (futsal) oraz w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, które kończą tegoroczne zmagania sportowe w gminie Oleśnica.

 


W sobotnie popołudnie rozpoczęto rywalizację drużyn w halowej piłce nożnej seniorów. W turnieju wystartowało 9 drużyn: Smardzów, Cieśle, Czarni Łuczyna, Wszechświęte, Ligota Polska, Bystre, Krzeczyn, Świerzna oraz Nieciszów. Drużyny swoje zmagania rozpoczęły w meczach grupowych, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”. Zacięte i widowiskowe rozgrywki w grupach wygrały drużyny Smardzowa, Wszechświętego oraz Nieciszowa. W emocjonującej rywalizacji finałowej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Nieciszowa, która odniosła dwa zdecydowane zwycięstwa 3:0 i 6:0. Miejsce drugie wywalczyła drużyna z Wszećhświętego, pokonując 3:1 w bezpośrednim pojedynku drużynę Smardzowa, która to zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia Mieczysław Głowaczewski.

Niedzielę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy zdominowały turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

W świątecznej rywalizacji kobiet wystartowały 4 drużyny z gminy Oleśnica : Sokołowice, Cieśle, Świerzna oraz Nieciszów. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami jak zawsze pełne były emocji i wyrównanej rywalizacji. Najlepszą drużyną okazała się po raz kolejny reprezentacja Nieciszowa wygrywając wszystkie swoje mecze. Miejsce drugie wywalczyła drużyna Cieśli, a trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna pań ze Świerznej. Tuż za podium na czwartym miejscu zawody zakończyła drużyna Sokołowic. Wszystkie drużyn zostały nagrodzone słodkimi niespodziankami.

Kolejne sportowe emocje czekały nas podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowało 8 drużyn reprezentujących nie tylko gminę Oleśnica. Do udziału w zawodach przystąpiły także drużyny z Ostrzeszowa i Wrocławia. Swoją rywalizację zespoły rozpoczęły od rozgrywek w grupach. Z emocjonujących i wyrównanych meczy grupowych do finałowych zmagań awansowały drużyny Trustmate Rockets, Świerzna, Tarpany Ostrzeszów oraz Poniatowice. Mecz o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna Tarpany Ostrzeszów pokonując 2:1 w setach drużynę Świerznej.
W wyrównanej rywalizacji o pierwsze miejsce w całym turnieju lepsza okazała się reprezentacja Poniatowic pokonując 2:1 w setach zawodników Trustmate Rockets. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek siatkarskich czuwali sędziowie DZPS: Maciej Romaniszyn oraz Mirosław Stramski.

Galeria zdjęć.

 Dział Sportu i Rekreacji Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica składa wszystkim sportowcom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożonarodzeniowych oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar