GOK Oleśnica

Weekend z turniejami z okazji „Dnia Niepodległości”.

W miniony weekend w gminnej sali sportowej w Oleśnicy GOK Oleśnica zorganizował turnieje o puchar Niepodległości w futsalu oraz w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.


W sobotnie popołudnie rozpoczęto zmagania w halowej piłce nożnej seniorów. W turnieju wystartowało 9 drużyn: Wszechświęte, Piszkawa, Świerzna, Wybrzeże Klatki Schodowej, Cieśle, Smardzów, Boguszyce Osiedle, Sokołowice oraz Krzeczyn. Drużyny swoje zmagania rozpoczęły w meczach grupowych, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”. Zacięte i widowiskowe rozgrywki w grupach wygrały drużyny Wszechświętego, Wybrzeże Klatki Schodowej oraz Boguszyce Osiedle. W emocjonującej rywalizacji finałowej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Boguszyc Os., która odniosła dwa zdecydowane zwycięstwa 2:0 i 4:0. Miejsce drugie wywalczyła drużyna z Wszechświętego, pokonując 4:1 w bezpośrednim pojedynku drużynę Wybrzeża Klatki Schodowej, która to zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski oraz Mieczysław Głowaczewski.

Niedzielę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy zdominowały turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

W porannej rywalizacji kobiet wystartowały 4 drużyny: Sokołowice, Cieśle, Świerzna oraz The Winners Wrocław. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami jak zawsze były pełne emocji oraz zaciętej i wyrównanej rywalizacji. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Świerznej wygrywając wszystkie swoje mecze. Miejsce drugie wywalczyła drużyna The Winners Wrocław, a trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna pań z Ciesli. Tuż za podium na czwartym miejscu zawody zakończyła drużyna Sokołowic.

Kolejne sportowe emocje czekały nas podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowało 5 drużyn. Do udziału w zawodach przystąpiły drużyny Rockets, Tarpany Ostrzeszów, Spalice, Faworyci Turnieju oraz OCA Volley. Swoją rywalizacę zespoły rozpoczęły od rozgrywek grupowych. Po emocjonujących i wyrównanych meczach do finałowych zmagań awansowały drużyny Rockets, Volley, Tarpany Ostrzeszów oraz Faworyci Turnieju. Mecze finałowe tak jak i grupowe były bardzo wyrównane i stały na bardzo wysokim poziomie. Mecz o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna Rockets pokonując 2:1 w setach drużynę OCA Volley. Pierwsze miejsce w całym turnieju wywalczyła drużyna Tarpany Ostrzeszów pokonując 2:1 w setach zawodników Rockets. Zwycięskie drużyny w obu turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek siatkarskich czuwali sędziowie Jan Barański, Rafał Wolak oraz Aleksander Chrzanowski.

Galeria zdjęć - kliknij

Wróc do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar