Wyzwania dla Europy - różnorodność i socjalizacja migrantów

Trzecie spotkanie projektu "Europe of diversity - integration and scialization of migrants" odbyło się w Portugalii w Pinhel od 5 do 8 kwietnia br. Wzięli w nim udział przedstawiciele siedemnastu krajów Unii Europejskiej. Polskę reprezentował Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica.

Spotkanie było trzecim - po bułgarskim i maltańskim - spotkaniem dotyczącym europejskich wyzwań. Portugalskie spotkanie zdominował temat wojny w Ukrainie. Chociaż wśród podejmowanych tematów było również wsparcie dla migrantów z krajów Afryki.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Polski, Bułgarii, Malty, Portugalii, Francji, Węgier, Chorwacji, Austrii, Szwecji, Niemiec, Rumunii, Estonii, Cypru, Słowacji, Hiszpanii, Grecji i Włoch.
Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się na Martynice (Francja) a następnie w Holloko (Węgry).