Dożynki Gminy Oleśnica 2024

Zapraszamy na wyjątkowe w całym roku wydarzenie - Dożynki Gminy Oleśnica! W tym roku odbędą się one 17 sierpnia w Zarzysku.

Dożynki Gminy Oleśnica co roku jest największą imprezą organizowaną w jednej z miejscowości Gminy.
O godz. 13:00 wydarzenie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej we Wszechświętem. Po modlitwie na boisko sportowe w Zarzysku przejdzie Korowód Dożynkowy.
W tradycyjnej części obrzędowej w wykonaniu zespołów ludowych - Wójtowi Gminy Oleśnica zostanie przekazany chleb dożynkowy przez Starostów Dożynek. Następnie na scenie zaprezentują się gminne zespoły ludowe.
Ze swoim spektaklem o 19:00 wystąpi również Teatr KUBIKA przedstawiając ,,Przygody Pirata Drabinki”.
Na scenie o godz. 20:00 pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Video – autorzy takich hitów jak "Papieros", "Środa czwartek", "Wszystko jedno" czy "Ktoś Nowy". Ich piosenki zdobyły serca wielu słuchaczy i regularnie grane są w stacjach radiowych.
O godz. 21:00 odbędzie się potańcówka, a na scenie przygrywać będzie Kapela Smyki - zespół, który przeniesie publikę w świat polskiej muzyki ludowej.

Na zakończenie, w godz. 22:30-23:30 przewidziana została zabawa taneczna.
Przypominamy, że podczas trwania Dożynek, odbędzie się tradycyjny konkurs związany z Wieńcem Dożynkowym. Ponadto, podczas towarzyszącego Festiwalu Smaków swoje wyroby zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich. Przewidziano również atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne i obecność lokalnych wytwórców.
Zapraszamy całe rodziny na dzień pełen radości, muzyki i pysznego jedzenia! Nie przegapcie tej wspaniałej okazji do wspólnego spędzenia czasu i poznania lokalnej kultury.
Zgłoszenia zespołów i stoisk na Dożynki przyjmujemy na adres:
zgloszenia@gokolesnica.pl do 12.08.2024.

Dożynki-2024-int